Partizan ulazi u formu, prvi je polufinalista Kupa Srbije!

sreda 14.03.2018.
14:51

Ekipa Partizana danas je slavila u Ivanjici.

Partizan.rs/Miroslav Todorovic

Ekipa Partizana je konačno ušla u dobru formu, nakon pobede protiv ekipe Čukaričkog, tim Miroslava Đukića je danas uspeo da savlada Javor Matis u Ivanjici sa 2:0 u okviru četvrtfinala Kupa Srbije i tako je obezbedio plasman u polufinale ovog takmičenja.

Nije baš krenulo najbolje, gledali smo uspavanku u prvom poluvremenu, Janković i Tavamba su pretili u prvih 20-ak minuta, a kasnije je glavna pretnja u napadu crno-belih bio - Svetozar Marković.

Dečak iz odbrane Partizana je dva puta pretio, prvi put nakon prekida, drugi put nakon sjajnog udarca sa 25 metara, ali se mreža Đogatovića nije zatresla.

Imao je do kraja poluvremena i Leandre Tavamba novu šansu, ali je njegov udarac izblokirao Karišik.

U nastavku umesto Đerleka u igru ulazi Saša Ilić, doneo je iskustvo svojoj ekipi, vrlo brzo su usledili i golovi.

Prvo je Tavamba imao dobru šansu da dovede crno-bele u prednost, ali nije uspeo da šutira na pravi način, da bi nakon toga u 65. minutu Nemanja G Miletić stigao do kaznenog prostora Javora, uputio loptu ka golu, Ožegović je bio na pravom mestu i smestio ju je u mrežu za 0:1.

Samo dva minuta kasnije Partizan je poveo i sa 2:0, Nemanja R. Miletić je bio u glavnoj ulozi, ovoga puta je na centaršut mladog Markovića dobro reagovao i postigao je gol za 0:2.

Oba gola možete videti
OVDE.

Javor je konačno nakon tog gola krenuo nešto konkretnije ka golu Partizana, imao je priliku Mrkaić, strelac dva gola protiv Rada, ali je Stojković bio dobro postavljen. Samo par minuta kasnije, Dolmagić je šutirao sa nekih 20-ak metara, ali se ovoga puta na putu ka golu Partizana isprečila prečka.

Nije više bilo prilika do kraja utakmice, Partizan je uspeo da se plasira u polufinale Kupa Srbije.