SL - Partizan sve bolji, Božinov vuče "Parni Valjak"!

• 14. avgust 2016.

• 18:55

Vicešampion Srbije savladao je Čukarički u derbi susretu 5. kola Superlige Srbije golom Valerija Božinova. Partizan dosta bolji, "Brađne" spasavao golman Petrić.

SL - Partizan sve bolji, Božinov vuče
Fudbaleri Partizana upisali su drugu uzastponu pobedu u domaćem šampionatu i drugu u tekućoj sezoni, pošto su u derbi susretu petog kola Superlige savladali Čukarički 1:0 (1:0) na stadionu u Humskoj.

Gol pogledajte OVDE!

Partizan - Šaranov, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Everton, Ilić (od 48' Brašanac), Mihajlović, Radović, Božinov (od 83' Marjanović), Đurđić (od 68' Stevanović)

Čukarički - Petrić, Bulatović, Živković, Mašović Erhan, Pjasentin, Tomić, Srnić, Docić (od 46' Obeng), Mandić (od 87' Mašović), Jovanović, Radonjić (od 59' Jevtić)

Derbi susret 5. kola Superlige Srbije u Humskoj počeo je inicijativom domaćih ali su gosti prvi uputili udarac ka protivničkom golu i bili konkretniji kada su ofanzivni zadaci u pitanju.

Bivši napadač Partizana Nemanja Radonjić šutirao je već u 4. minutu pored stative gola Bojana Šaranova, a nedugo zatim crno-beli su počeli da preuzimaju konce igre.

Bočni vezni igrači Partizana bili su jako agilni tokom prvog poluvremena pošto su sve šanse "Parnog Valjka" bile kreirane upravo nakon dobrih prodora, pasova i centaršuteva Nemanje Mihajlovića i Miroslava Radovića.

Upravo je nakon udarca Nemanje Mihajlovića Partizan stigao do prve izgledne prilike na današnjoj utakmici, ali je golman Čuke Nikola Petrić bio na visini zadatka pa je vrhovima prstiju odbio loptu do prečke nakon čega je završila u korneru. Posle prekida Everton iz okreta šutira u dobro postavljenog golmana "Brđana".

Samo minuta nakon dve opisane prilike Partizana gosti preko novajlije Docića prete ali lopta završava u naručju Bojana Šaranova koji u tom momentu prvi put interveniše na današnjoj utakmici.

Sredinom prvog poluvremena vicešampion Srbije stiže do nove prilike zahvaljujući idealnom pasu Miroslava Radovića u prostor, ali ni to nije bilo dovoljno da Everton sprovede loptu u mrežu.

Vodeći gol za Partizan, treći u novoj sezoni, pao je u 26. minutu nakon kornera koji je izveo Nemanja Mihajlović, a najviši u skoku bio je Valeri Božinov!

Do odlaska na odmor crno-beli su mogli da dotuku protivnika ali je Nemanja Mihajlović bio sebičan i nespretan posle greške Stefana Živkovića koja je prvotimcu Partizana omogućila da se nađe pred nebranjenom mrežom gola Čukaričkog koju na kraju nije pogodio.

Osam minuta pre kraja poluvremena Saša Ilić šalje teledirigovan pas ka Nikoli Đurđiću koji prvi stiže do lopte i šalje je u mrežu ali pomoćnik signalizira ofsajd.

Tu situaciju koja se možda može opisati kao sporna pogledajte OVDE!

Nastavak meča doneo je nastavak Partizanove dominacije ali će "Grobare" možda zabrinuti to što je Saša Ilić na startu drugog dela morao van igre zbog povrede.

Najzaslužniji što Čukarički večeras nije pretrpeo ubedljiv poraz u Humskoj bio je golman Nikola Petrić koji je u nekoliko navrata fantastično intervenisao.

Najbolje prilike Partizan je u drugom poluvremenu imao preko štopera Gregora Balažica i Nikole Milenkovića posle prekida a u 71. minutu je rezervista Alen Stevanović izašao sam pred golmana "Brđana" koji sjajno interveniše, premda je i udarac krilnog fudbalera bio suviše slab.

Partizan je u 90. minutu mogao da bude kažnjen za sve propuštene šanse ali je Jovanović glavom pogodio spoljni deo stative gola koji je brani Bojan Šaranov pa su tri boda na kraju zasluženo ostala u Humskoj.

Večerašnja pobeda bila je druga uzastopna za Partizan pa vicešampion posle očajnog starta sezone sada izbija u gornji dom superligaške tabele i sa sedam bodova zauzima osmo mesto na tabeli.

Naredni protivnik crno-belih biće subotički Spartak, dok Čukarički dočekuje Vojvodinu.