Partizan se mučio, ali opet pobedio - Mrtva trka se nastavlja!

• 22. mart 2014.

• 18:55

Fudbaleri Partizana, uz dosta muke, pred oko 13.000 svojih navijača u Humskoj, savladali neugodne Užičane i ostali u trci za šampionsku titulu. Mnogo propuštenih prilika za crno-bele, pobedu doneo kapiten Ilić u finišu meča.

Da su fudbaleri Slobode veoma nezgodan rival za ekipu Partizana, bez obzira da li se igra u Beogradu ili Užicu, potvrdilo se i večeras u Humskoj.

Posle trijumfa Crvene zvezde nad Donjim Sremom, crno-belima je pobeda nad Užičanima bila imperativ, ali na terenu nije išlo onako kako su oni zamišljali.

Ipak, golom kapitena Saše Ilića, crno-beli su u finišu uspeli sa osvoje nova tri boda i ostanu za petama ''večitom rivalu''.

Kako se i očekivalo, Partizan je od starta meča imao inicijativu, ali tokom prvog poluvremena nije uspevao da preterano ugrozi gol iskusnog Dejana Rankovića.

Ekipa Ljubiše Stamenkovića se umešno i organizovano branila, pokušavajući da iz kontranapada naprave još više problema Partizanu.

Crno-beli su tek u finišu prvog poluvremena uspeli da ozbiljnije priprete preko Malbašića, uz još jedan pokušaj Škuletića sa dvadesetak metara nešto ranije.

U poluvremenu, trener Partizana Marko Nikolić se odlučio da umesto malbašića na teren pošalje Predraga Luku i omaleni vezista je uneo dosta živosti u napadačke redove Partizana u nastavku meča.

Bukvalno od prvog minuta drugog poluvremena ređale su se prilike pred golom Užičana, koji su bili sabijeni na svoju polovinu, a centarfor crno-belih Petar Škuletić se za petnaestak minuta igre u nastavku, čak četiri puta nalazio u dobrim prilikama.

U 60. minutu i jedna sporna situacija u kaznenom prostoru Slobode, kada je posle duela sa Rakovićem Škuletić pao u trenutku kada je trebalo da šutira ka golu, ali je sudija Dejan Dimitrijević procenio da je Raković startovao na loptu.

Usledili su zatim i projektili Drinčića, koji je pogodio i prečku, a nešto kasnije je njegov snažan šut sjajnom intervencijom zaustavio Ranković.

Tek posle toga gosti su uspeli da se oslobode pritiska i dva puta ozbiljno priprete, preko Ćovina i Mihajlovića, ali je oba puta siguran bio golman Partizana Milan Lukač.

I onda, u 83. minutu konačno radost za navijače Partizana. Vulićević je započeo akciju po desnoj strani, uposlio Škuletića, koji centrira na drugu stativu, gde je na pravom mestu bio kapiten crno-belih Saša Ilić i udarcem glavom savladao Rankovića - 1:0 za Partizan.

Ilićev gol možete da pogledate OVDE.

U samom finišu, Luka je pripremio odličnu priliku rezervisti Saši Markoviću, koji na nekih pet metara od gola nije uspeo da loptu prosledi u gol posle Lukinog centaršuta sa desne strane.

Partizan - Lukač, Vulićević, Trajković, Stanković, Gulan, Drinčić, Brašanac (Pantić od 72.), A. Živković (Marković od 86.), Ilić, Malbašić (Luka od 46.), Škuletić

Sloboda - Ranković, Terzić, Raković (Peči od 63.), Lovrić, Gojković (Ćovin od 20.), Pejović, Okuno, Žeravica, Maksimović, Tijago, Mihajlović.