Partizan se ispromašivao, drugi poraz na pripremama!

utorak 06.02.2018.
16:18

Umesto rutinske pobede koja se očekivala protiv objektivno slabije Liepaje, dogodilo se nešto vrlo neprijatno po crno-bele.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

U pretposlednjoj pripremnoj utakmici tokom boravka na Kipru, Partizan je doživeo i drugi poraz. Crno-beli su danas u, uslovno rečeno, rezervnom sastavu poraženi od letonske Liepaje sa 1:0, iako su Letonci kasnili na ovaj meč pošto su prethodno - otišli na drugi teren.

Partizan je tokom prvog poluvremena imao inicijativu, ali je ona bila jalova, bez prave završnice, pa je mreža rivala ostala netaknuta.

U ovom delu igre crno-beli su najbolju priliku imali u 26. minutu kada je Radin je povukao kroz sredinu, uposlio Ožegovića na ivici kaznenog prostora, a ovaj šutirao preko gola.

Bilo je još nekoliko pokušaja Ožegovića, Jevtovića, Vakulka, ali ono što nisu koristili fudbaleri Partizana, jesu Letonci.

Igrao se 38. minut meča, prva prava prilika na ovoj utakmici za Liepaju, a onda i lep pogodak volej udarcem sa ivice kaznenog prostora - 0:1.

U poluvremenu, trener Žukić je na teren poslao golmana Trnića i Đerleka umesto Vakulka, a uvodne minute drugog dela igre obeležio je Sejduba Suma koji je bio najraspoloženiji za igru u redovima crno-belih, ali nije imao pravu saradnju danas.

Tek od 58. minuta Partizan postaje opasniji, u dva minuta videli smo dva dobra pokušaja Ožegovića, pa Radina sa ivice kaznenog prostora, ali oba puta lopta završava pored gola.

U 64. minutu velika greška crno-belih na sredini terena, ''sevnula'' je kontra rivala, ali srećom golman Trnić uspeva da zaustavi taj udarac.

Potom Partizan pojačava pritisak, videli smo nekoliko odličnih pokušaja, prvo Suma, pa Antonov, onda i Ožegović, ali su se Letonci opet odbranili i zadržali minimalno vođstvo.

U 71. minutu Ožegović je pogodio i stativu, a tri minuta kasnije sjajno je šutirao glavom pod prečku, ali ga gol i dalje ''nije hteo''.

Deset minuta kasnije umalo kazna za crno-bele, za ove silne promašaje, ali srećom po crno-bele Letonci ne koriste svoju najnoviju priliku.

Pokušavao je Partizan da do poslednjih sekundi ovog meča vrši pritisak pred golom rivala, na kraju bez rezultata. Poslednju priliku propustio je Đerlek u 89. minutu, iakosa sa desne strane, ali golman Liepaje je opet izašao kao pobednik.

Velika opomena crno-belima pred nastavak sezone.

Partizan: Jovičić (Trnić) – Cucin, Marković, Nemanja (G) Miletić, Antonov – Jevtović, Radin, Vakulko (Đerlek), Suma – Ožegović, Đ. Jovanović (S. Jovanović).