• Autor: Milovan Longinov

• 06. novembar 2016.

• 18:52

Nova pobeda Partizana, u Humskoj je danas pao Novi Pazar.

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu ekipu Novog Pazara rezultatom 4:0 (2:0) u 15. kolu Superlige Srbije.

Strelci za Partizan bili su Janković u 26, Stevanović u 37, Đurđević u 54. i Đuričković u 83. minutu.

Sve pogotke sa ovog meča pogledajte OVDE.

Partizan je krenuo ofanzivno od prvog minuta, a to se isplatilo u 26. kada je Stevanović lepo prošao po levom boku, centrirao u peterac, a tamo je posle slabe intervencije odbrane Novog Pazara, Janković iz drugog plana pogodio mrežu.

Već u 37. minutu, crno-beli su imali dva gola prednosti, Miletić je lepo vratio povratnu za Stevanovića, ovaj šutira u prvi ugao, a lopta je uz mnogo sreće završila u mreži pošto ju je golman Zogović imao na ruci.

Do kraja prvog poluvremena, Janković je atraktivno pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

Crno-beli su u istom ritmu nastavili i u drugom poluvremenu, već u 47. minutu Janković je pogodio stativu, Novi Pazar je imao dosta sreće posle ovog pokušaja.

Ipak, nekoliko minuta kasnije, Partizan je poveo sa 3:0 i to posle jedne zanimljive situacije.

Naime, posle centaršuta sa desne strane, Đurđević je krenuo na loptu glavom, a Božinov nogom, 3:0 za Partizan, a raduju se obojica igrača kao da su postigli pogodak.

Božinov je bio uverljiviji u svojoj proslavi, ali na usporenom snimku se vidi da je pre njega, Đurđević glavom poslao loptu u mrežu i ovo je njegov četvrti pogodak u sezoni.

Konačnih 4:0 postavio je rezervista Petar Đuričković koji je iskosa sa leve strane zategao loptu pod prečku i postigao jedan od najlepših pogodaka ove sezone u Superligi Srbije.

Posle tog pogotka, crno-beli su spustili ritam, držali kontrolu u svojim nogama i mirno priveli meč kraju.

Partizan je ostao na deobi drugog mesta sa Vojvodinom, obe ekipe imaju po 32 boda, šest manje od lidera Crvene zvezde.