Partizan "preživeo" na Vračaru!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 27. septembar 2015.

• 17:56

Veoma teška utakmica za Partizan, ekipa Zorana Milinkovića je uspela da preokrene rezultat u drugom poluvremenu i da dođe do veoma važna tri boda!

Partizan
Jako loš Partizan i danas, ali je pobeda ono što se računa.

Ekipa Zorana Milinkovića nije prikazala dobru igru, posebno se to odnosi na prvo poluvreme, da bi u drugom uspela u potpunosti da preokrene rezultat i da slavi sa 1:2 (1:0).

Voždovac je imao početak iz snova na ovom meču.

Igrao se četvrti minut, akcija je tekla kroz sredinu, lopta je bila upućena ka Ćirkoviću koji je izbegao ofsajd zamku, izbio ispred Živkovića i savladao ga za 1:0!

Partizan je nakon toga imao inicijativu, ali nije stvorio priliku iz koje bi mogao da ugrozi gol Popovića do kraja prvog dela igre.

Božinov i Babović su pokušavali ne toliko dobrim udarcima, ali promene rezultata nije bilo.

Ipak, u drugom poluvremenu drugo lice Partizana, barem što se tiče realizacije.

Nije prošao pun minut u drugom poluvremenu kada je Partizan uspeo da izjednači rezultat na 1:1. Andrija Živković je dobio loptu, prebacio je na levu nogu, šutirao sa 16 metara i pogodio donji desni ugao za 1:1!

Individualni kvalitet je Partizanu doneo izjednačenje, a nakon tog gola Partizan je i dalje bio tim koji je kontrolisao loptu na sredini terena. Ipak, Voždovac je imao materijala da preti, što je činio iz kontri.

Mašović je u jednoj situaciji izašao sam 1 na 1 sa Živkovićem, ali je promašio gol, da bi na drugoj strani u 71. minutu Partizanu dosuđen penal nakon što je Andrija Živković centrirao, a Abubakar Oumaru bio povučen sa leđa.

Babović je šutirao penal, bio veoma precizan, Partizan je poveo sa 2:1, ali je morao da strepi do samog kraja meča.

Mašović je tragičar meča, izbio je ponovo 1 na 1 sa Živkovićem, ali je golman Partizana ponovo izašao kao pobednik. Odmah na drugoj strani je usledila kontra, ali se Alen Stevanović nije snašao najbolje nakon greške odbrane domaćina.

Voždovcu je do kraja meča poništen i gol, zbog diskutabilnog ofsajda, stručni štab i igrači domaćih su bili i više nego ljuti, ali promene odluke nije bilo. Iako su imali igrača manje od 82. minuta zbog isključenja Adamovića, pokušavali su Voždovčani svim silama da postignu gol, ali to nisu učinili, ostalo je 1:2.

Dakle, Partizan sada ima 9 bodova manje od Crvene zvezde, 1 bod manje od Javora koji se nalazi na drugoj poziciji. Voždovac je na trinaestoj poziciji sa 10 bodova.