Partizan "prespavao" početak, da li je oštećen za penal?

nedelja 10.03.2019.
17:48

Bez golova na krovu TC "Stadion" nakon prvih 45 minuta. Crno-beli počeli da igraju posle 25 minuta, vrlo verovatno oštećeni za penal.

Beta/Branislav Božić/Ds

Ostale su mirne mreže na stadionu Voždovca posle 45 minuta igre.

Partizan je u kombinovanom sastavu "prespavao" uvodnih 20 minuta ali je u završnici prvog poluvremena stegao obruč oko protivničkog gola.

Domaći su nakon samo 12 minuta igre imali stoprocentnu priliku ali je Andrija Luković šutirao pravo u Filipa Kljajića.

Tek nakon 25 minuta igre Partizan je prvi put zapretio domaćima i to udarcem Gorana Zakarića sa distance.

Od tog momenta crno-beli su počeli da igraju fudbal pa su do odlaska na odmor imali nekoliko jako dobrih prilika.

Najbolje šanse propustili su mladi Strahinja Pavlović i Rikardo Gomeš posle centaršuteva kojim ih je poslužio Goran Zakarić. Oba puta lopta je prošla tik pored stative gola Voždovca.

Zanimljiv je i detalj iz 35. minuta kada je Filip Stuparević oborio Sašu Zdjelara na ivici kaznenog prostora, ali je sudija procenio da nema osnova za kazneni udarac.

Usporeni snimak pokazao je da je kontakt postojao, te otuda ne čudi što su sa Partizanove klupe negodovali i zahtevali penal.