nedelja 15.12.2019.
14:50

Fudbaleri Partizana pobedom okončali prvi deo sezone.

Miroslav Todorović/Partizan.rs

Crno-beli su danas u zaostaloj utakmici šestog kola Superlige savladali ekipu Radnika u Surdulici rezultatom 2:1 i tako se probili na drugo mesto na tabeli sa 44 boda, dva više od Vojvodine.

Surduličani su ostali na 13. mestu sa 19 osvojenih bodova.

Prvu veliku šansu za vođstvo Partizan je imao u 16. minutu meča, kada je Suma lepo prevario protivničkog golmana, a onda je njegov šut (rukom u padu?) zaostavio jedan igrač radnika na gol liniji.

U natavku akcije pokušavali su i Asano, pa Sadik i Tošić, posle čijeg neprciznog šuta je otklonjena opasnost pred golom Rdanika.

Ipak, petnaest minuta kasnije, Partizan je poveo.

Opet Suma u glavnoj ulozi, slična situacija kao kod gola protiv Astane, iz dva pokušaja je savladao golmana domaćih i doneo prednost crno-belima.

Početkom drugog poluvremena, Partizan je krenuo još energičnije, ređale su se prilike, a u 52. minutu  Takuma Asano koristi veliki kiks Krička pred svojim kaznenim prostorom i duplira vođstvo Partizana.

Potom je Sadik, u 71. minutu, posle još jednog ''poklona'' domaćih, imao stopostotnu priliku u situaciji jedan na jedan sa golmanom, a minut kasnije je Tošić takođe iz veoma izgledne situacije pogodio samo spoljni deo mreže.

U samom finišu meča, Radnik je uspeo da dođe do počasnig gola, preko Luke Mićića, koji je umakao svojim čuvarima i iskosa sa desne strane savladao Kljajića.

Ipak, za neki preokret nije bilo vremena, pošto je sudijska nadoknada iznosila samo tri minuta.

Radnik: Kostić – Kričak, Marković (od 62. Mićić), Stevanović, Jokić – Đorđević, Stanisavljević, Mitošević, Tomić (od 78. Bojić) - Pavlov, Makarić (od 78. Danoski).

Partizan: Kljajić - Lutovac, Ostojić, Vujačić, Urošević - Zdjelar (od 90. Smiljanić), Natho - Tošić, Suma (od 72. L. Pavlović), Asano - Sadik (od 83. Stevanović).

--

17 Komentara

REVØLT
Sunday, 15.12.2019
18:52

Opet vi o zvezdi smrti kao nekom ko se bori, a njima ce uskoro biti obrisani svi rezultati i plasmani i oduzet citav nagradni fond...

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
16:07

Sve je bilo pripremljeno kako Partizan ne bi pobedio radnik: 1. zvezdina ZSL je odložila celo kolo u kome je Partizan trebao da bude domaćin danas, a zvezda da gostuje na Banovom Brdu i to odloženo za proleće kako bi zvezda pobegla sa teškog gostovanja pa je Partizan morao u Surdulicu, a zvezda na svom terenu protiv Čukaričkog. 2. zvezdin sponzor TV je izabrao termin za gostovanje u Surdulici od 13h u nedelju nakon što je Partizan završio svoju evropsku utakmicu u četvrtak u 23h, naravno zvezda koja je igrala u sredu igra posle Partizana. 3. sudija Srđan Jovanović koji je sudio kada je zvezda izgubila, a Partizan pobedio u poslednjem Večitom derbiju je kažnjen jer je opravdano dosudio prekršaj Žace nad Stojkovićem zbog čega je kažnjen i dugo ga nije bilo, ali je očigledno dobio obuku od zvezdine Sudijske komisije tako da nije dosudio čist penal kada je Urošević srušem i kada mu je razbijena usna u šesnaestercu radnika, iako mu je Urošević pokazao krvarenje i po pravilu kada sudija vidi povredu iz tog duela mora da promeni odluku, dosudi prekršaj u ovoj situaciji penal i pokaže odgovarajući karton u ovoj situaciji žuti, međutim on je to ignorisao, zatim sumnjiva situacija kod prve šanse Sume da li je rukom odbranio gol, dva sumnjiva ofsajda zbog kojih su zaustavljene stopostotne šanse Partizana, međutim ništa od toga nije uspelo da pomogne da Partizan ne osvoji 3 boda. Uz ove greške preniskom rezultatu s obzirom na prikazano na terenu su doprineli kiks Kljajića kod gola radnika i loša realizacija Sume i Sadika. Igrači Partizana i dalje završavaju svaki napad šutom po zemlji, Suma je tek iz četvrtog pokušaja uspeo da ubaci loptu u gol, a morao je da da još jedan gol. Partizan bi morao da analizira kolik je bodova i novca izgubio forsiranjem završnicem šutevima po zemlji odnosno golmanu u noge ili u blok odbrambenih igrača i da ispravi to na proleće i onda bi učinak Sume i Sadika od 30 golova u polusezoni bez preterivanje mogao biti udvostručen. Danas je i Tošić ozbiljno odigrao, Urošević je odlično igao i u napadu, Asano počeo da ulazi u goltgetersku seriju i prava je šteta za njih što se polusezona završava. Vujačić je odlično odigrao da se nije osetio izostanak Pavlovića bez obzira na tu od Kljajića iznuđenu grešku. Sad idemo da gledamo urnebesnu komediju "Idelna polovina" zvezda-čukarički!

NemanjaaVidiiiicNo1
16:35

A namerno sto su promasili loptu,0a jos jednom namerno sadiku u noge da izadje 1 na 1 nista a?

pfc
21:45

Mora da golman nije bio obavesten pa je odbranio sut Sadiku.

REVØLT
17:08

A Tosicev promasaj? Cista ruka je bila kad je Suma sutnuo.

REVØLT
15:54

Ovo je strasno! Umesto da bude 6-0 ili 7-0, mi ponovo moramo da strepimo do poslednjeg trenutka! Sadik, sta radis to? Tosicu, sramota da te bude! Oterajte vise tog kljajica!

15:52

Jel ce sad samozvana kraljica da kaze da je igrac radnickog namerno promasio loptu da bi partizan dao gol za 2:0 i posle sto ja namerno dao sadiku u noge da da za 3:0 ali on nije uspeo sa 7 metara da da gol :)

Vlada Mutavi
18:23

Čoveče, da li ti imaš imalo obraza? Zar te nije sramota da uporno na svaki komentar pišeš o nekakvom nameštanju, namerno datoj lopti, sklanjanju igrača Radnika i da ne citiram svaku tvoju rečenicu? Više od pola zvezdinih utakmica je baš nameštanjem rešeno, a ti to blato pokušavaš da baciš na Partizan. Da vam nije bilo nameštanja bili bi ste 5.-i - 6.-i, a ne prvi.
Sramota je uporno ponavljati laž, a još je veća sramota biti bez obraza i časti.

Deki.Stankovic.5
Monday, 16.12.2019
11:25

Sve je to ok sto ti kazes,tako posten i dobar,samo jos da priznas nesto malo ne mora puno slicno i za tvoj klub a ne da svi do jednog glumite lazne moraliste ne ide to bas tako.

Nedeljko Panic
21:02

Da koza zna za sramotu i cast nebi digla rep da joj cjeli svijet gleda p...u.

nenadnenad1234
19:57

Kad je igrac Radnickog (jedini Radicki u SL je iz Nisa) promasio loptu?
Ako si mislio na Radnik i vecerasnju utakmicu, evo ja cu prvi da ti poverujem samo da mi objanis ovo:
Dal stvarno mislis da bi Novica Toncev (predsednik FK Radnika iz Surdulice) pomagao Partizanu?
Pa taj isti Novica se nije slikao sa Vucelicem pre neku nedelju na otvaranju hotela Nais, vec sa Zvezdanom Terzicem.