Partizan preko Espanjola otišao u finale posle dva prekida i penal-serije!

• 09. jun 2018.

• 14:49

Veoma zanimljivo bilo je danas na Kupu prijateljstva na Zlatiboru.

Omladinska ekipa Partizana plasirala se u finale Kupa prijateljstva, pošto su danas posle velike borbe i dva prekida meča savladali španski Espanjol rezultatom 3:2 u penal seriji (2:2 u regularnom toku meča).

Velike probleme igračima dve ekipe pravilo je nevreme, pa je meč dva puta prekidan tokom drugog poluvremena.

Partizan je poveo već u trećem minutu, golom Novakovića, a Fernandez je izjednačio u 28. na 1:1. Samo dva minuta kasnije Stanojlović donosi novu prednost crno-belima, a između dva prekida, Kajon je u 55. minutu poravnao na 2:2, što je rezultat koji je ostao do kraja regularnog toka meča.

U penal seriji crno-beli su bili koncentrisaniji i izborili se za plasman u finale ovog prestižnog turnira koji je ovih dana okupio najbolje ekipe iz regiona, ali i nekoliko velikih evropskih imena.

Rival Partizanu u finalu biće ekipa Sarajeva koja je, takođe posle penal serije savladala Vojvodinu sa 4:2. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1.