Partizan poražen od CSKA - Loše u odbrani, sasvim solidno u ostalim linijama

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 01. jul 2017.

• 18:53

U Vildonu (Austrija) ekipa Partizana je danas odigrala prijateljski meč protiv CSKA, ubedljivo je poražen.

Sjajna provera za Partizan pred početak nove sezone. Nakon što su pobedili Kopenhagen u pripremnom meču, danas su ukrstili koplja sa još jednim poznatim klubom, ekipom CSKA iz Moskve, a doživeli su poraz - 0:3.

Partizan je bio sasvim solidan danas, igrali su poprilično ofanzivno, stvorili nekoliko šansi, ali je CSKA na kraju slavio pobedu zahvaljujući golmanu Pomazunu i lošim intervencijama odbrane crno-belih.

Igrao se 16. minut kada je Partizan primio prvi gol, Bošnjak je pogrešio, Kučaev je uspeo da savlada Kljajića za 1:0.

Tavamba je bio vrlo agilan u prvom poluvremenu, nakon akcije njega i Marjanovića, Tavamba je poslao loptu ka Đilasu koji glavom šutira pored gola.

U 30. minutu bilo je 2:0 za CSKA, bila je to katastrofalna greška Filipa Kljajića, Vitinjo je iskoristio njegovu grešku i savladao ga za 2:0.

Tavamba je imao dobar šut, zatim je i Pantić na asistenciju Svetozara Markovića pokušao glavom, ali nije Partizan uspeo da postigne gol u prvom delu igre.

Malobrojni navijači Partizana koji su bili na tribinama su aplauzima ispratili igrače crno-belih, što je dovoljan dokaz kako su izabranici Miroslava Đukića danas igrali.

Od 46. minuta Đukić je ubacio Leonarda i Đurđevića, a Partizan je bio još opasniji.

Pantić je imao dobar šut, Pomazov je odbranio, a onda je i Leonardo fantastično izbacio čitavu odbranu CSKA, šutirao, lai je ponovo Pomazov bio priseban i sjajno je intervenisao.

Prva postava Partizana je zaigrala od 60. minuta, Partizan je imao inicijativu, ali je CSKA iskoristio novu šansu i postigao gol. Ponovo je bila greška odbrane Partizana, Nemanja Stevanović je pogrešio i Zamaletdinov je iskoristio ovu grešku i poslao loptu u mrežu.

Definitivno sjajna provera za Partizan, nadamo se da će greške koje su se danas dešavale biti ispravljene, a igra crno-belih na sredini terena danas je nešto što ohrabljuje, uprkos porazu od 3:0.

Golove i šanse sa ovog meča pogledajte OVDE.

Partizan: Kljajić (od 46′ Stevanović Nemanja), Radin (od 60 Vulićević), Marković (od 60′ Ostojić), Miletić (od 60′ Ćirković), Bošnjak (od 60′ Miletić), Marjanović (od 60′ Everton), Jevtović (od 46′ Kosović -79′ Ilić)), Stevanović Alen (od 46′ Đuričković – od 75′ Mihajlović)), Pantić (od 60′ Janković), Tawamba (od 46′ Đurđević), Đilas (od 46′ Leonardo).

CSKA: 45 Pomazun, 91 Černov (od 76′ Tošić), 2 Fernandes (od 46′ Milanov), 6 A. Berezuckij (od 64′ Nababkin), 24 V. Berezuckij, 42 Ščenikov, 3 Vernblum, 66 Natho (od 70′ Gordušenko), 89 Kučaev (od 84′ Hasonov), 20 Vitinjo (od 74′ Žamaletdinov), 63 Čalov.