Partizan položio ispit, a sad - Večiti derbi!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 25. februar 2017.

• 18:53

Ne tako impresivan Partizan pred "Večiti derbi" u subotu, posebno u drugom poluvremenu. Ipak, pobeda se broji.

Partizan položio ispit, a sad  - Večiti derbi!
Privikavanje Partizana na crveno-belo je prošlo sa tri nova boda, danas je savladan  Borac u Humskoj rezultatom 2:1 (2:0), u utakmici koja predstavlja generalnu probu za crno-bele pred "Večiti derbi" koji je na programu u subotu, 4. marta.

Partizan je bio dominantan u prvom poluvremenu, stvarali su izabranici Marka Nikolića šanse, a pored toga, uspeli su da postignu dva gola.

Tavamba je pogodio stativu u 4. minutu meča, dobro je zahvatio loptu ali nije imao sreće, da bi nakon toga i Leonardo imao jedan pokušaj, ali je loptu uhvatio golman gostiju.

Usledila je jedna akcija preko desne strane, Miroslav Vulićević je u svom stilu prošao, uputio centaršut po zemlji, a u kaznenom prostoru se našao Kosović koji špicem dovodi Partizan u prednost od 1:0. Igrao se 26. minut.

Samo sedam minuta kasnije, nova prilika za Partizan. Lopta je nakon pasa Tavambe stigla do Jankovića, koji pada u kaznenom prostoru, a sudija Brdar dosuđuje kazneni udarac. Siguran izvođač je bio Leonardo, 2:0.

Imao je Leonardo krajem prvog i početkom drugog poluvremena par prilika i dobrih situacija, ali nije uspevao da ih iskoristi, izgledao je čak u pojedinim trenucima i sebično, reklo bi se da je daleko od potrebne forme pred "večiti derbi".

U 62. minutu Tavamba je imao zicer, odbila mu se lopta od odbrambenog igrača Borca, ali je šutirao preko gola.

Samo tri minuta kasnije, penal za goste!

Ignjatijević je pokrenuo akciju, asistirao je Tijagu, koji pada u kaznenom prostoru, a sudija Brdar ponovo nije imao dilemu, pokazao je na belu tačku.

Siguran izvođač je bio Mihajlović, Borac je i dalje bio u meču.

Leonardo je imao izglednu šansu iz slobodnog udarca, zatim je i Marko Janković nakon fantastičnog prodora Mihajlovića promašio gol za nekoliko metara udaljenosti, a na drugoj strani je Kljajić razbesneo Marka Nikolića zbog izletanja na 30 metara od gola kada to nije bilo potrebno.

Borac je imao par stidljivih pokušaja, ali nikako nisu smeli da se otvore u potpunosti jer bi u suprotnom usledila kontra koja bi mogla da bude pogubna po njihov tim.

Vreme je odmicalo, promene rezultata nije bilo, pa Partizan u dobrom raspoloženju dočekuje derbi protiv Crvene zvezde.