Partizan poklekao u finišu protiv Šahtjora

• Autor: Boban Filipović

• 14. februar 2014.

• 16:57

Golom Daglasa pet minuta pre kraja prijateljskog meča u Beleku, ukrajinski šampion minimalcem savladao srpskog.

Nikolić je na megdan Šahtjoru krenuo sa postavom: Lukač – Obradović, Vulićević, Trajković, Volkov- Drinčić, Ilić, Brašanac, Malbašić – Škuletić, Lazović.

Na startu meča u Beleku počela da da pada kiša, a crno-beli u uvodnim trenucima drže više loptu u svom posedu od rivala.

Na isteku 12. minuta beležimo porodor Škuletića, na drugoj strani Ukrajinci su zapretili, ali lopta odlazi preko gola.

Partizan nastavlja da napada, agilni su Danko Lazović i Volkov, ali bez konkretnog rezultata.

Šahtjor je imao dobru priliku u 23. minutu, Teišeira pronalazi Taisona, ali je Brazilac neprecizan. Nešto kasnije Lukač je ukrotio i dva pokušaja Freda.

U finišu prvog dela igre u velikoj šansi se našao Adrijano nakon greške odbrane srpskog šampiona, ali i ovaj pokušaj ide preko prečke. Potom još jedna smušena reakcija, ali na sreću gola nema, te se na domor odlazi pri rezultatu 0:0.

Nikolić menja desnog beka, umesto Vulićevića ulazi Aksentijević.

Prvu priliku u nastavku ima Partizan, Drinčić izvodi slobodnajk, Pjatov brani.

Crno-beli nastavljaju da prete, Volkov pokušava nakon solo prodora, potom Malbašić dobija karton zbog pokušaja da iznudi penal.

Na isteku sata igre Ismaili odlično šutia, Lukač još bolje interveniše.

Igra se rasplamsava, Brašanac i Aksentijević ugrožavaju gol Šahtjora, ali Pjatov ostaje nesavladan. Šanse se ređaju, ali promene rezultata nema.

U 68. minutu, umesto Malbašića i Ilića ulaze Luka i Pantić.

Odmah potom dve kolosalne prilike za ukrajinskog šampiona, ne koriste ih Ševčuk i Bernerd.

Uzvratio je Lazović, Pjatov ponovo siguran.

Deset minuta pre kraja meča, Volkov dobija drugi žuti karton, ali pošto je u pitanju prijateljski susret, umesto njega je ušao Gulan.

Međutim, Šahtjor ubrzo preko Daglasa stiže do prednosti u 84. minutu.

Završilo se 1:0 za Ukrajince, do kraja meča beležimo neuspešan pokušaj Živkovića.