Partizan pod Trebjesom zakoračio u drugo kolo!

četvrtak 12.07.2018.
22:04

Ubedljivom pobedom na gostovanju u Nikšiću fudbaleri Partizana otvorili su novu sezonu i praktično obezbedili mesto u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Vicešampion Srbije savladao je Rudar iz Pljevalja u Nikšiću 3:0 (1:0) u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Utakmica je odigrana u atmosferi u kojoj je Partizan mogao da se oseća kao domaćin, ali ekipa Miroslava Đukića sve do završnice prvog dela igre nije imala šta da prikaže publici.

Neuigrana ekipa prikazala je bezidejnu igru i to je osnovni razlog što je Rudar sve do završnice prvog poluvremena uspeo da sačuva mrežu.

Sve vredno pomena u prvom poluvremenu viđeno je u poslednjih pet minuta igre kada su crno-beli prvo zapretili preko Zlatana Šehovića, a potom i stigli do vodećeg gola iz jedanaesterca.

Mladi levi bek ostavio je odličan utisak večeras i prava je šteta što u 41. minutu nije postigao prvenac u prvom timu Partizana. Treba ipak reći da je golman Rudara Radović odlično intervenisao u situaciji kada je Šehović uputio udarac.

Samo minut kasnije novajlija Nemanja Nikolić biva oboren u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Marko Jevtović koji je na taj način doveo Partizan u prednost.

Na startu drugog dela igre "Parni Valjak" je ubacio u viši stepen prenosa i za svega nekoliko minuta rešio pitanje pobednika.

Šehović je odličnu partiju krunisao asistencijom za Sejdubu Sumu, a reprezentativac Gvineje odlično je reagovao i sa ivice kaznenog prostora preciznim udarcem pogodio protivničku mrežu.

Sedam minuta nakon što je Suma duplirao prednost Partizana Marko Jevtović oduzima loptu na protivničkoj polovini što Rikardu Gomešu omogućava da uputi udarac ga golu i da pogodi mrežu.

Novi napadač Partizana šutirao je sa osamnaest metara po zemlji i na taj način postigao svoj prvenac u crno-belom dresu na svom debiju.

Nakon trećeg postignutog gola crno-beli su umrtvili igru i rutinski priveli meč kraju, ali je posle svega loš utisak ostavila povreda Sejdube Sume koji je pet minuta pre kraja napustio teren zbog istegnuća mišića.

Crno-beli su tako već u prvoj utakmici sa Rudarom obavili veći deo posla po pitanju plasmana u drugo kolo i sada im ostaje da u revanšu dovrše započeto i dodatno se uigraju za ono što sledi u nastavku leta.

Revanš susret između Partizana i Rudara igra se sledećeg četvrtka od 20 časova i 30 minuta na stadionu u Humskoj.

Rudar: Radović - Peskulić, Mitrović, Živković, Šekulić - Kuč, Sopo, Golubović (C) (od 74' Macanović) - Zečević, Đalović (od 74' Janketić), Bošnjak;

Partizan: Stojković (C) - Enake, Marković, Valijente (od 76' N. R. Miletić), Šehović - Suma, Zdjelar, Jevtović (od 71' Janković), Pantić - Rikardo, Nikolić (od 63' Kosović);

35 Komentara

Dusan45
Friday, 13.07.2018
20:56
nemam pojma
12:19

Nemoguće je još donositi zaključke o igračkim pojačanjima dok se ne bude igralo protiv boljih protivnika. Za sada, mali Šehović je pravo rešenje, to već sada može da se kaže. Dva juniorska rešenja su zacementirana, on i Sveta.

Pixi GOOL iz kornera
03:54

Opasan igrac onaj Sehovic.

magister
Thursday, 12.07.2018
23:51

Stojković 7 - Enake 6, Marković 7, Valijente 7 (od 76' N. R. Miletić 5.5), Šehović 8.5 - Suma 7, Zdjelar 6.5, Jevtović 8.5 (od 71' Janković 6), Pantić 6 - Rikardo 7, Nikolić 5.5 (od 63' Kosović 6); Na kraju, može da se kaže i podnošljivo, protiv izrazito slabog protivnika. Pošto smo videli šta smo videli, samo ću reći da, na osnovu viđenog, a imajući u vidu koga imamo na spisku, ovo bi morao biti najčešći sastav. Stojković - Vulićević, Marković, Valijente (N. R. Miletić, ali on desno, a Marković levo!!!), Šehović - Zdjelar, Jevtović, Pantić (Kosović), Suma - Đ. Jovanović (Ožegović), Ivanović; Zaista mislim da Enake, Gomeš i Nikolić moraju da igraju na mnogo boljem nivou da bi konkurisali za tim.

Tomić: Lažna legenda
19:56

Zašto Miletić 5.5?

magister
23:12

Protiv njega nemam ništa, ali je očigledno da je igrao na pogrešnoj strani. Napravio je za kratko vreme dve - tri greške, a jednom je u primanju grudima gurnuo loptu prema protivniku, u našem šesnastecu, to je bila najuzbudljivija situacija pred Stojkovićem. Za njega sam, kao štopera - ali desnog. On i Marković su tako odigrali kraj prošle sezone, zašto ovo sinoć?

petar000
23:20

Pogodi Gomes, hahha, ja ga iskrtikovah kako ne moze nikako u okvir. Dobar rezultat, ali igra definitivno ne lici ni na sta. Znaci, ni jedne jedine akcije za 90 minuta. I golovi su pali iz nekih oduzetih lopti, na upornost Sehovica i Jevtovica (koji je izgleda za nas potpisao na 100 godina). Kao sto sam pisao pre desetak dana, tim je veoma zanimljiv i ima mnogo stofa, ali sa Djukicem, ja sam i dalje ubedjen, mi sezonu zavrsavamo u novembru. Najvise na svetu bih voleo da ce me demantovati, ali verujte ja sam ubedjen da on nema pojma kako mi treba da igramo. Znaci covek ne moze da oseti gde koji igrac moze da mu pruzi najvise. Sa dobrim trenerom ovo bi bila odlecna sezona, sa Djukom ce biti mucenje. Rekoh vec, da mu dovedu tim sveta i oni bi se mucili na terenu.

deki trbic
09:46

cuj ovog igra ne valja,pa sta si ti druze gledao? jeste prva utakmica ali su odigrali dobro za prvu utakmicu sto sam napisao, realno moze bolje ali igrali su dobro.

Nemanja VidiiiiicNo1
20:28

oni su prvaci svoje zemlje,u cg bi bili ispred svih 20 bodova,nisu amateri kao rudar koji je u jadnoj cg bio 6ti

El Matador PFC-FCB
22:39

Kad se zoveš Zlatan onda si BOG :-D

Z
22:37

Onaj Sehovic vam je stvarno potencijal....Rudar nije neko merilo ali ako ga ne pojedu splavovi svi mi imamo cemu da se nadamo na reprezentativnom planu.

37Dadoo
22:33

Zlatan Šehović naš Pailo Maldini...momak sa 17 godina a igra kao da ima 27....ima da dostigne vrednost od 10 milki....Rikardo bombarder💪💪💪

Vrlo intelektualno
22:16

Sve ovo lepo izgleda,jeste da je ovo Rudar,ali jako sam srecan zbog Sume i Gomesa,znace golovi za samopouzdanje ma kakav god da je protivnik,potreban nam je jos centralni vezni,desno krilo i eventualno ako oce da se vrati Leonardo. Djukicu odlazi.

37Dadoo
22:34

Pa ovi iz rupe su sa njima prosle godine igrali 0-0 i pun sastav je bio....a mi smo za ove i one Real Madrid