Partizan pobedom prikrio probleme, penal pokrenuo crno-bele, opet dva isključenja!

• 07. februar 2019.

• 14:51

Dugo je Partizan danas delovao bezidejno, na kraju ipak upisao pobedu u generalnoj probi za nastavak šampionata.

U poslednjoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Beleku, Partizan je danas savladao ekipu Mladosti iz sela Doboj kod Kaknja, člana Premijer lige BiH, rezultatom 2:0.

Ovo je druga pobeda crno-belih na pripremama u Turskoj, prethodno su istim rezultatom savladali Šahtjor, remizirali juče bez golova protiv Krila Sovjetov, a poraženi su u prva dva meča, protiv Slovana iz Libereca i Krakovije iz Poljske (0:1).

Današnji duel su obeležila i dva isključenja fudbalera Partizana, ovoga puta to su bili Nemanja Nikolić krajem prvog i Rikardo Gomeš krajem drugog poluvremena. To su ukupno četvrto i peto isključenje Partizanovih fudbalera u poslednje četiri utakmice.

Prava monotonija je vladala u većem delu meča, tome je doprinela i jaka kiša, a Partizan je tek u nastavku uspeo da slomi otpor rivala.

Rikardo je u 54. minutu pripretio šutem sa ivice kaznenog prostora, lopta je otišla pored gola.

Dvadeset minuita kasnije - gol. Miletić je uposlio Zakarića koji je oboren u kaznenom prostoru Mladosti, Rikardo je preuzeo odgovornost i rutinski poslao loptu u mrežu - 1:0.

U finišu meča Partizan je duplirao prednost preko Svetozara Markovića, posle Đerlekovog kornera sa leve strane - 2:0.

Partizan: Vladimir Stojković - Nemanja (R) Miletić, Svetozar Marković, Mark Valijente, Nemanja (G) Miletić (od 51. Šehović), Nebojša Kosović (od 69. Georgijević),  Saša Zdjelar, Goran Zakarić, Filip Stevanović (od 59. Šćekić), Nemanja Nikolić (od 40. Đerlek), Rikardo Gomeš.