• Autor: Milovan Longinov

• 10. decembar 2017.

• 16:07

Partizan opet izgubio, Zvezda ima priliku da pobegne pred veliki derbi!

Fudbaleri Napretka pobedili su na svom stadionu Pod Bagdalom ekipu Partizana rezultatom 2:1 (1:0) u 21. kolu Superlige Srbije.

Partizan bi sada mogao u predstojeći "večiti derbi" da uđe sa čak -9, ukoliko Zvezda od 16.30 pobedi Borac na svom terenu, dok je Napredak osmi sa 31 bodom.

U izuzetno zanimljivom meču, po očajnom terenu, domaći su do dva gola prednosti došli pogocima Vukanovića u 34. i Đerića 53. minutu, a smanjio je Jevtović iz penala u 57. minutu.

Početak meča je odložen, potom i prekinut posle 15 minuta, pa je poluvreme trajalo sat vremena.

Partizan je imao tri dobre prilike po izuzetno teškom terenu, koji je najviše uticao na lošu realizaciju Tavambe, Ožegovića i štopera Mileta.

Prvi pokušaj ka golu domaćina imao je Radin, ali taj njegov udarac van kaznenog prostora nije bio toliko opasan. Potom je Ožegović imao dobru priliku, ali nije uspeo najbolje da zahvati loptu, kao ni Tavamba nekoliko minuta kasnije kada je iskosa sa desne strane šutirao daleko iza gola.

Kazna je usledila u 34. minutu, Boranijašević je bio asistent, odlično je prošao po desnoj strani i asistirao Vukanoviću koji je pobegao Vulićeviću i pogadio za 1:0.

Do kraja poluvremena, Napredak je imao još jednu odličnu priliku, ponovo je puklo po levoj strani Partizanove odbrane, ali je Alivodićev pokušaj odlično zaustavio Vladmir Stojković.

Drugo poluvreme je donelo nove zanimljivosti, a sve je počelo novim golom Napretka.

Opet je puklo po levoj strani, opet je prošao Boranijašević i proigrao usamljenog Đerića na drugoj stativi, a ovaj lako pogodio prazan ugao.

Samo nekoliko minuta kasnije, Boranijašević je oborio Miletića, a Mažić opravdano pokazao na belu tačku i tada je usledio novi cirkus u timu Partizana.

Ožegović i Suma su se posvađali oko toga ko će da šutira penal, umešao se Tavamba kako bi smirio situaciju, a potom je Ostojić prišao da uzme loptu i preda je Marku Jevtoviću koji pogađa po sredini za 2:1. Čitavu tu situaciju, kao i pogodak Jevtovića pogledajte OVDE.

Nakon to pogotka, tempo utakmice je očekivano opao, jer su se domaći povukli, a Partizan nije mogao mnogo toga usled umora i očajnog terena.

Miroslav Đukić je odlučio da uvede Solomona umesto Radina, a potom i Milana Mitrovića umesto štopera Miletića kako bi dobio na prekidima, koje je očekivao u finišu.

Tako je bilo, Tavamba je posle prekida imao loptu na glavi, ali se ponovo nije najbolje snašao, pa je Napredak sačuvao prednost.