Partizan pao na premijeri - Lokomotiva savladala crno-bele

• Autor: Miloš Marković

• 27. jun 2013.

• 20:35

Ekipa Partizana porazom je otpočela pripreme za novu sezonu na slovenačkom Pohorju.

Izabranici Vuka Rašovića su premijerni duel na pripremama u Sloveniji odigrali protiv ekipe Lokomotive iz Moskve, koja je slavila rezultatom 1:0.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Lokomotiva: 1 Giljerme (kap.), 49 Šiškin Roman, 28 Jan Đurica, 5 Burlak Taras, 55 Janbajev Renat, 5 Zapater Alberto, 17 Mihalik Taras, 90 Maikon, 21 Torbinski Dmitrij, 19 Samedov Aleksandar, 18 Pavljučenko Roman.

Igrali su još: 41 Lobancev Miroslav, 75 Serašov Aleksandar, 51 Belajev Maksim, 67 Mustafiin Renat, 26 Tigorjev Jan, 23 Tarasov Dmitri, 59 Mirančuk Aleksej, 6 Grigorjev Maksim, 77 Tkačev Sergej, 33 N’Doje Dame.

Trener: Leonid Kučuk

Partizan: 1 Živković, 13 Aksentijević, 3 Volkov (59′ petrović Nemanja), 40 Ostojić, 15 Ivanov (65′ Stanković), 21 Marković Saša (83′ Knežević), 22 Ilić Saša (kap.) (73′ Pantić), 7 Luka (65′ Brašanac), 11 Ninković (57′ marko Šćepović), 39 Jojić (78′ Andrija Živković), 9 Kojić (51′ Stefan Šćepović).

Klupa: 30 Petrović Nikola, 24 Živković Marko, 5 Petrović Nemanja, 18 Ivković Saša, 6 Stanković, 8 Brašanac, 55 Pantić, 17 Živković Andrija, 77 Knežević, 45 Šćepović Marko, 12 Šćepović Stefan.

Trener: Vuk Rašović

Pred oko 50 gledalaca na stadionu 'Mestni' Partizan je srušio Maikon svojim golom u 26. minutu utakmice.

Crno-beli su započeli meč protiv Lokomtive igrajući visok presing na sredini terena, nakon početnog ispitivanja snaga prvu pravu priliku iamo je Partizan kada je u 09. minutu Nikola Ninković šutirao tik iznad prečke.

Imao je Partizan još nekoliko prilika, najbolju iz indirektnog udarca u petercu Lokomotive kada su gotovo svi igrači ruskog tima sprečili pogodak na udarac Saše Ilića.

U 22. minutu zabeležen je i prvi šut ka golu Partizana, neprecizan je bio Pavljučenko sa 25 metara. Ipak, taj trenutak je bio nagoveštaj onoga što je usledilo.

U 26. minutu Šiškin oduzima loptu igračima Partizana, dodaje do Samedova koji upućuje idealan pas do Maikona koji sa nekih 5 metara lagano loptu smešta u mrežu Partizanovog gola.

Bio je to rezultat kojim se otišlo na odmor, Partizan u drugom poluvremenu nije odustaja od svoje igre, crno-beli su pružili dobar otpor jakoj ruskoj ekipi Lokomotive.

Lokomotiva je udrugom delu utakmice svoju igru bazirala na opasnim kontranapadima kojima je ipak bezuspešno pokušavala da poveća prednost.

Poslednjih deset minuta protiču u potpunoj inicijativi ruskog tima, ipak do kraja bez promene, Partizan je zabeležio prvi poraz na startu priprema za novu sezonu.