Partizan opet razočarao - Nišlije odnele bod!

• 20. septembar 2015.

• 21:54

Novi kiks aktuelnog šampiona u domaćem šampionatu. Posle uspešnog starta u Ligi Evrope, usledila je još jedna loša partija crno-belih koji sada zaostaju ogromnih deset bodova za vodećom Zvezdom, uz meč manje.

Samo četiri dana pošto su obradovali navijače pobedom u Ligi Evrope nad AZ Alkmarom, fudbaleri Partizana su na svom terenu u Humskoj igrali nerešeno, 0-0 sa ekipom niškog Radničkog!

Počelo je blagom inicijativom Partizana, a crno-beli su već u šestom minutu meča imali jednu od najboljih prilika u ovom meču.

Posle akcije Oumarua i Lekovića na levoj strani, usledio je centaršut za Brašanca, ali kapiten Partizana u današnjem meču glavom je samo okrznuo loptu koja odlazi daleko pored gola.

Pet minuta kasnije, još bolja prilika za Oumarua. Ovog puta, akcija Partizana tekla je po desnoj strani, mladi Saša Lukić je centrirao ka Brašancu na ivici kaznenog prostora, on je prosledio ka Oumaruu na levoj strani, a napadač Partizana, potpuno neometan, iskosa šutira preko gola.

U 18. minutu, velika konfuzija u kaznenom prostoru Partizana, nespretne reakcije Brašanca i golmana Živka Živkovića, pa se ukazala iznenadna prilika za Ašćerića, ali on je nije iskoristio - pogodio je spoljni deo mreže.

Kako je vreme odmicalo, Partizan je bio sve bezopasniji, a Nišlije su sve češće pokušavale da iz kontri ugroze gol crno-belih. U 33. minutu greška Fabrisija, usledio je centaršut ka Apostoloviću na levoj strani, ali on šutira pored gola.

Konačno, u 38. minutu, velika prilika i za Valerija Božinova, i to iznenada, posle auta, međutim iskusni napadač Partizana iskosa sa leve strane šutira pravo u golmana Jovanovića.

U drugo poluvreme Partizan  je ušao nešto ambicioznije, pokušali su crno-beli da izvrše žestok pritisak pred golom Nišlija, ali to je trajalo svega nekoliko minuta, gosti su se uspešno branili, a u 69. minutu su preko Darka Bulatovića imali novu izglednu priliku, međutim fudbaler Radničkog je iskosa sa leve strane, sa petnaestak metara šutirao u spoljni deo mreže.

Kako se bližio kraj meča, Partizan je izvodio sve veći broj kornera, ali bez ikakvog efekta, nisu pomogli ni ulasci kapitena Ilića, Šaponjića i novajlije Alena Stevanovića, koji je imao lepu priliku u poslednjim sekundama meča, ali nije bio precizan iskosa sa leve strane.

Ostalo je 0-0, uz nezadovoljstvo navijača. Partizan je sada na ''minus deset'' u odnosu na Crvenu zvezdu, uz jedan meč manje.