Partizan ne posustaje, crno-bela serija traje

subota 31.03.2018.
17:32

Prvenstvena pauza nije poremetila ekipu Partizana koja je danas nastavila tamo gde je stala pre dve nedelje.

Epa/Andrej Cukic

Poslednja utakmica današnjeg programa u okviru 29. kola Superlige odigrana je u Bačkoj Palanci na stadionu ''Slavko Maletin Vava'', gde je Partizan bez većih problema savladao domaću Bačku sa 2:1 i nastavio seriju pobeda upisavši peti trijumf u nizu (četiri u prvenstvu i jedan u Kupu).

Počelo je idealno za ekipu Partizana. Igrao se drugi minut meča, Danilo Pantić je sa centra igrališta poslao odličnu loptu ka Ožegoviću, koji je umakao defanzivcima Bačke, a kada je ušao u kazneni prostor oborio ga je golman Jevrić koji je zakasnio sa istrčavanjem i za sudiju Pipera dileme nije bilo - očigledan jedanaesterac za Partizan.

Iako se posle tog duela požalio na povredu, Ognjen Ožegović je preuzeo odgovornost i na najbolji način izveo jedanaesterac za vođstvo crno-belih od 1:0.

Vodeći gol crno-belih možete da vidite OVDE.

Ali, znatno gore u tom duelu kod penala prošao je golman Bačke Jevrić, koji je nedugo zatim morao da izađe iz igre i svoje mesto ustupi Šuljagiću.

U međuvremenu, deo navijača Partizana izazvao je višeminutni prekid meča zbog korišćenja puirotehničkih sredstava i zbog toga je prvo poluvreme produženo za čak osam minuta.

Do kraja prvog dela igre, Partizan je imao još nekoliko prilika da uveća vođstvo. Zdjelar je u dva navrata odlično šutirao sa distance, prvi put je lopta prohujala pored stative, a drugi put, u finišu poluvremena, gađao je zamalo preko gola.

Dobru priliku propustio je i Tavamba posle odličnog centaršuta Miletića sa leve strane, ali je njegov šut glavom zaustavio golman Šuljagić.

Na drugoj strani, Luka Luković je imao najbolju priliku za Bačku, kada je ostavljen potpuno sam na nekih 18 metara od gola. Šutirao je u gornji desni ugao Stojkovićevog gola, ali je čuvar mreže crno-belih sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

U nastavku, sličan razvoj događaja na terenu, Partizan je imao inicijativu, pokušavao da što pre dođe do drugog gola, a Ožegović nije imao sreće kada je lopta pogodila prečku posle njegovog udarca.

S druge strane, Uglješa Radinović je propustio najbolju priliku za Bačku, kada je Stojković zaustavio njegov udarac iskosa sa desne strane.

Ipak, u 78. minutu Partizan uspeva da duplira prednost. Mladi Svetozar Marković je sa centra poslao dugu loptu na levu stranu ka Miletiću, koji posle kiksa jednog od protivničkih igrača pravovremeno šalje loptu u kazneni prostor, gde je Tavamba rutinski prihvatio i poslao u mrežu - 0:2.
--
Samo pet minuta kasnije, Bačka smanjuje na konačnih 1:2, posle lepe akcije Luke Lukovića po levoj strani, a njegovu loptu je u petercu sačekao usamljeni Mićić koji je lako savladao Stojkovića.