Partizan napunio mrežu Spartaka, ali je opet promašivao ''zicere''

nedelja 27.10.2019.
17:51

Ovoga puta Partizan je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu, ali realizacija i dalje nije na najvišem nivou.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U meču 13. kola Linglong Superlige Srbije, Partizan je večeras na svom terenu savladao subotički Spartak ŽK sa 4:0.

Crno-beli su se ovom pobedom vratili na četvrto mesto sa 26 bodova, sedam manje od vodeće Crvene zvezde, a Spartak je ostao na desetoj poziciji sa 15 osvojenih bodova.

Uvodne minute meča obeležio je napadač Partizana Umar Sadik, koji je na zaprepašćenje domaćih navijača promašio dve stopostotne prilike. Prvo je izašao potpuno sam pred golmana gostiju, ali je oklevao sa udarcem i na kraju se spetljao, da bi nekoliko minuta kasnije iz još jedne izgledne pozicije, kada je već obišao golmana, pogodio stativu.

Ipak, u 17. minutu Partizan je poveo. Asano je povukao po levoj strani, njegov šut je golman Dokić kodbio do Sadika, koji opet traljavo reaguje, ali iz drugog plana stiže Natho i loptu konačno prosleđuje u mrežu - 1:0.

Ipak, i pored brojnih promašaja, Umar Sadik večeras uspeva da se upiše u listu strelaca, a to je učinio u 39. minutu posle odlične akcije Sume i Natha i asistencije iskusnog Izraelca - 2:0.

Samo dva minuta kasnije, još jednom Natho, Sadik i Suma u glavnim ulogama, baš tim redom, jer je Suma akciju završio golom posle dodavanja Sadika - 3:0.

U poluvremenu Natho je izašao iz igre, trener Milošević želi da ga sačuva za naredne mečeve, priliku je dobio Šćekić.

Drugih minuta proteklo je u rutinskoj igri crno-belih, koji su do četvrtog gola stigli u  77. minutu iz jedanaesterca koji je iznudio mladi Lazar Pavlović, a u gol pretvorio Đorđe Ivanović - 4:0.

Mogao je Ivanović do još jednog gola tri minuta kasnije, ali je poput Sadika promašio ''zicer'', a nešto ranije su i Suboičani propustili najbolju priliku, kada je Stojković bio savladan, a Urošević loptu izbacio ispred gol linije.