• Autor: Milovan Longinov

• 04. decembar 2016.

• 19:52

Crno-beli nastavili seriju nepobedivosti i zadržali korak za Crvenom zvezdom.

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom stadionu ekipu Javora rezultatom 2:0 (1:0) u 19. kolu Superlige Srbije.

Strelci u novoj pobedi Partizana bili su Đurđević u 31. i Leonardo u 47. minutu, a oba pogotka pogledajte OVDE.

Partizan je sa ova tri boda ostao na deobi drugog mesta sa Vojvodinom, koja je ranije danas savladala Napredak sa 2:0. Crno-beli i novosadski crveno-beli imaju i dalje šest bodova manje od lidera Crvene zvezde.

Partizan je bio mnogo bolji rival večeras, Javor gotovo da nije ozbiljnije pripretio golu Kljajića, a vodeći pogodak domaći su postigli u 31. minutu.

Miletić je oštro šutirao ka golu iz daljine, a Đurđević se našao na pravom mestu i iz klizećeg starta prevario protivničkog golmana za 1:0.

Ovo je inače bio šesti pogodak Uroša Đurđevića ove sezone u Superligi Srbije.

Na samom startu drugog poluvremena posle akcije po levoj strani, Božinov je proigrao Leonarda, a ovaj uz malo sreće savladao Đogatovića sa desetak metara.

Crno-beli su potom spustili tempo, čuvali su prednost i nije bilo mnogo uzbuđenja sve do 80. minuta.

Mihajlović koji je neposredno pre toga zamenio Božinova, prošao je po levoj strani, izašao sam na golmana, nesebično je proigrao Leonarda, ali je ovaj šutirao daleko preko gola.

Javor je najbliži golu bio u 90. minutu kada je Milisavljević pogodio prečku sa 18 metara, a lopta se potom odbila u gol aut.