Partizan kreće sa Ostrva, ''Čuka'' na severu, ali spremite se za veliki spektakl u Nišu!

  • Autor: Darko Mitrović

  • 19. jun 2019.

  • 14:22

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Crvena zvezda je nešto posle podneva saznala svoje potehncijalne rivale u drugom kolu kvalifikacija, a par sati kasnije iste odgovore dobili su i naši predstavnici u Ligi Evrope.

Partizan kreće sa Ostrva, ''Čuka'' na severu, ali spremite se za veliki spektakl u Nišu!
Foto: Epa/Christian Brun
I dok nas Crvena zvezda naredne sezone predstavlja u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Partizan, Radnički i Čukarički igraće u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Radnilčki i Čukarički kreću od prvog kola kvalifikacija, juče su saznali i prve rivale, a danas je od 14 časova održan i žreb za drugo kolo, odakle kreće Partizan.

Kao i obično, UEFA je pre žreba klubove učesnike podelila u nekoliko podgrupa.

Partizan je kao nosilac svrstan u Grupu 7, Radnički je u Grupi 3 kao nepovlašćen, a Čukarički u Grupi 4, takođe kao nepovlašćen.

U prilogu možete da vidite i kako su izgledale te grupe i koji su sve protivnici bili u opticaju, a ovo je epilog žreba:

Partizan će u drugom kolu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Konmahs Kvej Nomads (Vels) – Kilmarnok (Škotska). Crno-beli će biti gost u prvoj utakmici, revanš je u Humskoj, što je povoljna vest.

Mogao je Partizan i mnogo bolje da prođe, ali je istovremeno i izbegao po mnogima najnepovoljnijeg rivala, kiparski AEL.

Radnički će ako se plasira u drugo kolo igrati protiv nemačkog Ajntrahta!!!

Čukarički će ako se plasira u drugo kolo igrati protiv pobednika duela Molde (NOR)/KR Rejkjavík (ISL).

Utakmice drugog kola kvalifikacija igraju se 25. jula i 1. avgusta.

Grupa 7

Aris Thessaloniki (GRE)
Esbjerg (DEN)
Vitória SC (POR)
Wolverhampton (ENG)
Budapest Honvèd (HUN)/Žalgiris Vilnius (LTU)
Partizan (SRB)


AEL Limassol (CYP)
Sabail (AZE)/Universitatea Craiova (ROU)
Shakhtyor Soligorsk (BLR)/Hibernians (MLT)
Connah's Quay (WAL)/Kilmarnock (SCO)
Crusaders (NIR)/B36 Tórshavn (FRO)
Jeunesse Esch (LUX)/Tobol Kostanay (KAZ)

Grupa 4

Malmö (SWE)/Ballymena United (NIR)/Runavík (FRO)
Royal Antwerp (BEL)
Molde (NOR)/KR Reykjavík (ISL)
Zorya Luhansk (UKR)
Aberdeen (SCO)/RoPS Rovaniemi (FIN)


Domžale (SVN)/Balzan (MLT)
Fola Esch (LUX)/Chikhura Sachkhere (GEO)
Viitorul (ROU)
Čukarički (SRB)/Banants (ARM)
Buducnost Podgorića (MNE)/Narva Trans (EST)

Grupa 3

Inter Turku (FIN)/Brøndby (DEN)
Malatyaspor (TUR)
Zeta (MNE)/Fehérvár (HUN)
Eintracht Frankfurt (GER)
Gabala (AZE)


Lechia Gdańsk (POL)
Dinamo Tbilisi (GEO)/SP La Fiorita (SMR)/Engordany (AND)
Olimpija Ljubljana (SVN)/Rīgas FS (LVA)
Breidablik (ISL)/Vaduz (LIE)
Radnicki Niš (SRB)/Flora Tallinn (EST)

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari