Partizan iz ponora stigao do boda!

• 08. novembar 2015.

• 18:59

Aktuelni šampion Srbije ostao je neporažen u Jagodini uprkos tome što je sat vremena igrao sa igračem manje a pritom je imao i dva gola zaostatka pod Đurđevim Brdom.

Fudbaleri Partizana još jednom su razočarali u Superligi Srbije ali su i pored zaostatka od dva gola uspeli da remiziraju sa Jagodinom 2:2 (2:0) i da na kraju odnesu bod iz grada na Belici i to sa igračem manje!

Golove pogledajte OVDE!

Jagodina - Đ. Nikolić, Martinović, Savković, Gašić, Filipović, Miladinović, Marić, Knežević (od 48' Ožegović), Kjeremeh, Popović (od 73' Jerković), U. Nikolić (od 80' Deletić)

Partizan - Kljajić, Vulićević, Ćirković, Fabrisio, Bandalovski, Jevtović (od 79' Šaponjić), Babović, Lukić (od 46' Ilić), Grbić, Stevanović (od 67' Ninković), Božinov

Tekstualni prenos utakmice OVDE!

Poslednja utakmica 17. kola fudbalskog šampionata Srbije odigrana je na "Gradskom stadionu" pod Đurđevim Brdom, gde je domaća Jagodina ugostila aktuelnog šampiona Partizan.

Ekipa koja bi bila poslednjeplasirana na tabeli da Spartaku nisu oduzeti bodovi bila je na pragu pobede nad aktuelnim šampionom ali je kukavičkom igrom u drugom poluvremenu rizikovala osvajanje jednog boda.

Prvo poluvreme utakmice na "Gradskom stadionu" u Jagodini bilo je dokaz tvrdnje da Partizan u tekućoj sezoni nema igrače i ekipu za velika dela. Jagodina je zapretila gostima već u trećem minutu ali je udarac Dušana Martinovića golman crno-belih zaustavio na "jedvite jade" iako je lopta išla po sredini gola.

Na vođstvo Jagodine čekalo se do 11. minuta kada je Frensis Kjeremeh povukao loptu po desnoj strani terena nakon čega je uposlio Mladena Popovića. Napadač Jagodine nesebično je prosledio loptu ka Urošu Nikoliću koji je samo ubacio loptu u mrežu!

Nekoliko minuta nakon vodećeg gola Jagodinaca utakmica je prekinuta zbog toga što je pas ušao na teren a "potera" je trajala dobra dva, tri minuta.

Sredinom prvog dela Aleksandar Filipović snažno šutira tik preko prečke gola Partizana, da bi deset minuta pre kraja poluvremena Mile Savković propustio odličnu priliku da duplira prednost Jagodine premda se čini da je u toj situaciji postojala ofsajd pozicija fudbalera domaćeg tima.

Za sve to vreme izabranici Ljubinka Drulovića nisu uspeli da zaprete golmanu Jagodine o čemu svedoči i podatak da su dva traljava šuta u okvir gola bila jedino što su crno-beli uspeli da urade za 45 minuta igre.

Loša situacija u kojoj su se do tog momenta nalazili igrači gostujućeg tima postala je gora usled crvenog kartona koji je sudija Nenad Đokić opravdano pokazao Petru Grbiću u 40. minutu zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte.

Četiri minuta kasnije Jagodina uspeva da materijalizuje prednost igrača više pošto Mladen Popović glavom matira Filipa Kljajića udarcem iz peterca kroz koji je duvala promaja.

Takav rasplet situacije na terenu doveo je do nemira na južnoj tribini pa je kompletan tim Partizana morao na raport kod "Grobara" nakon što je označen kraj prvog dela igre.

Petar Grbic

Nastavak utakmice doneo je totalni zaplet i pravu dramu u kojoj je domaćin uspeo da prokocka dva gola prednosti a potom i da promaši bezmalo pet stopostotnih prilika u završnici meča.

Partizan je od prvog minuta nastavka krenuo agresivnije, Saša Ilić je bio igrač koji je pokrenuo "Parni Valjak", a mnogo je pomogao i Nikola Ninković koji je na terenu proveo poslednjih 20 minuta.

Jagodinci su na startu drugog dela odlučili da zadržavaju vreme i da prečestim valjanjima po terenu pokušaju da zadrže dva gola prednosti iako su imali igrača više i bolju igru u prvom poluvremenu.

Takav pristup "mirisao" je na zaplet koji je usledio posle gola Valerija Božinova u 74. minutu. Odbrana Jagodine odreagovala je očajno pa je Bugarin glavom pogodio mrežu Đorđa Nikolića i smanjio na 2:1.

Od tog momenta na terenu je postojao samo jedan tim. Valerij Božinov nastavio je da ulazi u prilike i da promašuje, Lazar Ćirković je pogodio prečku u 81. minutu, a izjednačujući pogodak za Partizan postigao je Stefan Babović "bombom" u 84. minutu.

Nakon toga videli smo pravu "divljačku" igru na obe strane pošto se odbrane nisu postojale na terenu. Pred golom Filipa Kljajića nizale su se stopostotne prilike koje domaći nisu uspevali da iskoriste, a ni Partizan nije bio bez šansi.

Utakmica je na kraju okončana remijem koji oba tima ostavlja u teškom položaju pošto Jagodina ostaje pretposlednja na superligaškoj tabeli, dok Partizan na odmor odlazi kao petoplasirana ekipa na tabeli sa 21 bodom manje od vodeće Crvene zvezde.