Partizan: "Idemo dalje!"

• Autor: Boris Jovanović

• 04. avgust 2012.

• 09:08

Crno - beli pred revanš sa Kipranima veruju u sebe. Protivnik snimljen, nema čime da iznenadi, lekcija iz prvih 15 minuta iz Larnake naučena...

Partizan:
U Partizanu pucaju od optimizmna. Svesni su da neće biti lako, da je propuštena šansa u prvoj utakmici, ali 0:1 nije nenadoknadivo.

"To je delikatan rezultat i teško i lako dostižan", definisao je kapiten Ilić za "Sportski žurnal" očekivanja od revanša.

"Bilo je problema u uvodnom delu meča, ima logike mišljenje Vermezovića da je tim delovao uplašeno. Nekolicina igrača nisu osetili taj pritisak igranja u Evropi. Treba da igramo jednostavnijem napašćemo ih od prvog minuta"
, objasnio je iskusni vezista i vođa ovog tima.

Partizan će uz sebe imati navijače.

"Očekujem da budu 12. igrač, da nošeni tim hukom srušimo AEL. Ne potcenjujem protivnika, ali na osnovu prve utakmice stekao sam utisak da smo bolji
", ocenio je Ilić.

Sa tim se slaže i direktor kluba Ljubiša Tumbaković.

"Imamo jasniju sliku, dobro je Vermezović pripremio meč, ali sa druge strane sada smo se sami uverili u to koliko vredi AEL. Problem je bio u nama, optimista sam, na osnovu delova utakmice iz Larnake u kojima smo delovali dobro
", prenosi "Sport" analizu Tumbakovića koji nije podrobnije "secirao" meč jer kaže da je to delokrug rada Vladimira Vermezovića.

"Baziram svoja očekivanja na kvalitetu tima, AEL zna šta hoće, ali to je nedovoljno. Talenat i fudbalska moć su na našoj strani
", dodao je Tumbaković.

Ulog je zaista veliki, obezbeđena jesen u Evropi, šansa da se crno - beli domognu Lige šampiona, ali i da se dodatno pojačaju u poslednjim nedeljama prelaznog roka.

Uspeh bi za ovaj tim zaista bio neprocenjiv...