Pala i Irska, ''Orlići'' će braniti titulu evropskog prvaka!

• 02. jun 2014.

• 17:57

Gde je stao Ljubinko Drulović prošle godine u Litvaniji, uspešno nastavlja ovog proleća i Veljko Paunović, sa novom generacijom najboljih srpskih omladinaca.

Na stadionu Šamroka u Dablinu, omladinska reprezentacija Srbije savladala je domaću selekciju republike Irske rezultatom 3:1 i tako obezbedila plasman na Evropsko prvenstvo u Mađarskoj, gde će braniti titulu osvojenu prošle godine u Litvaniji.

Našoj selekciji (igrači do 19 godina) danas je bila neophodna pobeda, kako bi osigurali prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i ''Orlići'' su taj cilj i ostvarili.

Odlučujući trijumf naše reprezentacije na ovom kvalifikacionom turniru najavio je Simić, vodećim golom u 36. minutu. Minimalnim vođstvom Srbije se otišlo na odmor, a tek što je počelo drugo poluvreme, Mandić je duplirao prednost i krajnji epilog se već ozbiljno nazirao.

Kada je Simić u 67. minutu postigao i svoj drugi gol, za vođstvo od 3:0, sve dileme su bile otklonjene, a Ircima za utehu ostaje počasni gol, koji je postigao Birn u 70. minutu, za konačnih 3:1.

Srbija je nastupila u sledećem sastavu: Vanja Milinković-Savić, Stevanović, Babić, Zdjelar, Gajić, Sergej Milinković-Savić, Simić (Gaćinović od 70.), Maksimović (kap.), Živković, Ristić, Mandić (Pankov od 86.).

U isto vreme, Turska je savladala Island sa 4:3, ali i pored istog broja bodova sa našom selekcijom, Turcima današnji trijumf nije vredeo, jer zbog bolje gol-razlike naša reprezentacija ide na Evropsko prvenstvo.