Ovo je bio prethodni duel Videotona i Partizana, ali Marko Nikolić je tada bio na ''crno-beloj'' strani...

petak 04.08.2017.
14:07

Nije prošlo ni godinu dana od ove utakmice, prilika je da se podsetimo.

Beta/BranislavBožić/Ev

Tim iz Humske poražen je 11. novembra prošle godine u prijateljskoj utakmici u Felčutu na gostovanju mađarskom Videotonu, a tadašnji trener crno-belih Marko Nikolić iskoristio je ovaj meč da ukaže priliku onim igračima koji u prvenstvu imaju manju minutažu, kao i Andreu Mutombu koji je tada bio na probi, ali očigledno nije uspeo da se nametne.

Partizan je u tom meču poražen sa 1:0 (1:0), a Videoton je imao i  više prilika.

Pre početka utakmice Marko Nikolić i Saša Ilić uručili su uramljene dresove bivšim fudbalerima Partizana Danku Lazoviću i Marku Šćepoviću koji su prethodnog leta stigli u Videoton.

Marko Šćepović je počeo duel sa Partizanom, dok Danko Lazović nije bio u protokolu i utakmicu je ispratio sa klupe u odelu.

Partizan je tokom većeg dela meča preko bokova pokušavao da probije odbranu Videotona, a upravo je posle jedne takve akcije sa desne strane Nikola Đurđić glavom tukao tik preko prečke.

Domaći su u 42. minutu najpre zapretili Filipu Kljajiću, a potom su nedugo zatim postigli i vodeći gol, koji se ispostavio pobedonosnim.

Akciju po desnoj strani završio je Robert Fečesin koji je volej udarcem pogodio donji levi ugao Kljajićevog gola i tako postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Videoton je u nastavku meča imao povoljnije prilike, dok je Valeri Božinov propustio najbolju za Partizan u 77. minutu susreta.

Partizan: Kljajić (od 60' N. Stevanović), Radin, Balažic (od 85' Ćirković), Ostojić, Miletić, Everton (od 85' Damnjanović), Marjanović (od 60' Kosović), A. Stevanović (od 70' Jovanović), Janković (od 70' Đuričković), Leonardo (od 60' Mutombo), Đurđić (od 60' Božinov).