''Orlovi'' startovali pobedom na Kipru

• 28. februar 2012.

• 16:51

Reprezentacija Srbije u kamernoj atmosferi u Limasolu trijumfovala u svojoj prvoj utakmici u 2012. godini. Rival je bila selekcija Jermenije, a ''orlovi'' su meč u svoju korist prelomili već u prvih pola sata, postigavši oba gola u trijumfu rezultatom 2:0.

Napadačka i poletna igra u prvom poluvremenu ispunila je  ono što je pred meč u Limasolu nagovestio i vršilac dužnosti selektora Srbije Radovan Ćurčić.

Odličan početak ''orlova'', u 14. minutu Ivanović je pogodio prečku, a svoju nadmoć nad današnjim rivalom koriste samo minut kasnije kada je, posle pokušaja Kolarova, Zdravko Kuzmanović smestio loptu u mrežu i doneo prednost našem timu.

Orlovi su nastavili sa dobrom igrom, vredi napomenuti udarac Kolarova iz slobodnog udarca koji je golman Jermenije izbio u korner.

Do dupliranja prednosti je došlo već posle pola sata igre kada, posle slobodnog udarca koji je izveo Kuzmanović, na odbijenu loptu natrčao Ivanović i rezultat povećao na 2:0.

Nastavak meča protekao je bez većih prilika za ''orlove'' koji kao da su se zadovoljili stečenom prednošću. Jermenija je delovala agresivnije, imala je duže loptu u svom posedu, a u 76. minutu imala je odličnu priliku preko Bogosjana, ali je Kolarov u poslednjem trenutku uklizao i spasao siguran pogodak.

Srbija je nastupila u sledećem sastavu: Kahriman, Kolarov, Rajković (D.Tošić od 84.), Subotić (Ninkov od 76.), Ivanović, Petrović (Ignjovski od 68.), Kuzmanović, Ninković, Tošić (Sulejmani od 59.), Janković (Tadić), Marković (Jovanović od 68.).