''Orlovi'' miroljubivo sa domaćinom

• 29. februar 2012.

• 16:49

Posle jučerašnje pobede nad Jermenijom, reprezentativci Srbije danas igrali bez golova, 0:0, protiv domaće selekcije Kipra u Larnaki. Sulejmani propustio dve sjajne prilike u prvom poluvremenu, Kiprani jednu u samom finišu.

Reprezentacija Srbije danas u Larnaki nije uspela da savlada domaću selekciju Kipra u drugom meču na mini-turniru u ovoj zemlji. Meč je završen bez golova, 0:0, a juče je, podsetimo, Srbija bila bolja od Jermenije.

U prvih 45 minuta najbliži postizanju gola bio je Sulejmani, koji je imao dve lepe prilike. Već u 4. minutu izašao je sam ispred golmana domaćih, ali nije uspeo da ga savlada.

I u 31. minutu slična situacija, ponovo Sulejmani dobija loptu od Jovanovića, opet je u sjajnoj prilici, ali ni ovoga puta realizacija nije bila na nivou.

U današnjoj utakmici debitovala su još trojica igrača u rerprezentaciji Srbije - Đuričić, Nastasić i Šćepović.

Početak drugog poluvremena protiče u inicijativi ''orlova'', ali bez prave prilike. U 58. minutu Šćepović je pokušao, ali je golman Kiprana Mistru uspeo da odbije tu loptu.

Ćurčić je zatim izvršio dve izmene, priliku su dobili Tadić, pa Ninkov, a u 73. minutu Ignjovski je snažno šutirao, ali je golman Kiprana ponovo bio siguran.

U finišu meča i Zoran Tošić je dobio priliku umesto Kuzmanovića, Srbija ima inicijativu, ali ne uspeva da je kruniše golom.

U 86. minutu Đuričić i Tošić su se našli na oko pet-šest metara od protivničkog gola, ali kao da nisu mogli da se ''dogovore'' ko će da uputi loptu ka golu...

Tri minuta kasnije i Kiprani su mogli do pobede, ali je Nastasić uspeo da izbije loptu ispred svog gola kada je Stojković praktično već bio savladan.

Srbija: Stojković, Ivanović, Basta (Ninkov od 72.), Obradović (Kolarov od 90.), Nastasić, Ignjovski, Đuričić, Kuzmanović (Tošić od 83.), Jovanović (Tadić od 63.), Sulejmani, Šćepović.