"Orlovi" izginuli, sudija pogurao Portugal do pobede!

• 11. oktobar 2015.

• 19:53

Fudbalska reprezentacija Srbije porazom je okončala kvalifikacije za Evropsko prvenstvo iako je u duelu sa Portugalom zaslužila mnogo više. Sudija Fernandez kumovao je porazu ali raduje odnost reprezentativaca prema igri i želja koju su pokazali.

Nakon dve uzastopne pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo reprezentacija Srbije doživela je poraz u poslednjem susretu grupe "I" i na taj način završila turobne kvalifikacije za kontinentalni šampionat.

Kompletan tok susreta OVDE!

Portugal je u Humskoj savladao Srbiju rezultatom 2:1 (1:0) iako se mora priznati da su "Orlovi" odnosom prema igri i željom zaslužili mnogo više a neuspehu je kumovao i sudija David Fernandez koji je očajno odradio svoj deo posla.

Golove pogledajte OVDE!

Srbija - Stojković, Tomović, Kolarov (od 77' Obradović), S. Mitrović, D. Tošić, Milivojević, Matić (C), Z. Tošić (od 84' Sulejmani), Ljajić, Tadić, A. Mitrović (od 84' Škuletić)

Portugal - Rui Patrisio, Semedo, Fonte, Bruno Alveš (od 46' Luis Neto), Eliseu, Danilo, Nani, Andre Andre, Migel Veloso (od 70' Mutinjo), Kvarežma, Dani (od 57' Eder)

Pobeda koju su reprezentativci Srbije izvojevali u Albaniji učinila je da nekoliko hiljada navijača dođe na stadion u Humskoj i pruže podršku izabranicima Radovana Ćurčića iako kiša nije prestajala da pada tokom čitave večeri.

Srpski reprezentativci loše su otvorili utakmicu, gol su primili posle svega 5 minuta igre i to nakon greške u zadnjoj liniji koja je bila evidentna posledica neuigranosti štoperskog tandema koji su činili Stefan Mitrović i Duško Tošić.

Vodeći pogodak za Portugal postigao je Luis Nani iako je Rikardo Kvarežma odradio veći deo posla snažnim udarcem koji je Vladimir Stojković samo kratko odbio na nogu prvotimca Fenerbahčea koji je loptu poslao pod prečku.

Petanestak minuta nakon vodećeg gola reprezentativci Srbije pokušavali su da pronađu svoju igru da bi od 20. minuta i prvog udarca Aleksandra Mitrovića preko gola počeo period dominacije "Orlova".

Borbenom igrom izabranici Radovana Ćurčića uspeli su da do odlaska na odmor uspostave terensku inicijativu, a stvorili su i nekoliko solidnih prilika od kojih najbolje u periodu od 30. do 37. minuta kada su Zoran Tošić, Dušan Tadić i Adem Ljajić stavili na muke Ruija Patrisija.

Četiri minuta pre kraja prvog dela igre u šesnaestercu gostujuće reprezentacije Semedo je srušio Aleksandra Mitrovića ali je sudija David Fernandez procenio da nije bilo prekršaja što je razljutilo nekoliko hiljada navijača na tribinama.

Nezadovoljstvo koju su navijači pokazali zbog te odluke sudije na izmaku prvog dela igre samo je bilo uvod u ono što je usledilo tokom drugog poluvremena. Srbija je u nastavku meča pokazala mnogo bolju igru, stigla je i do izjednačenja, ali je Portugal uz pomoć arbitra Fernandeza na kraju slavio u Humskoj.

Tokom uvodnih 15 minuta drugog poluvremena Srbija je stvorila tri izgledne prilike ali je Rui Patrisio kapitulirao tek u 65. minutu kada je Aleksandar Kolarov probio po levoj strani a Zoran Tošić materijalizovao njegov precizan centaršut i pretvorio ga u izjednačujući pogodak.

Nakon izjednačenja "Orlovi" su nastavili sa napadima, Zoranu Tošiću je u 69. minutu poništen pogodak iako ostaje nejasno zbog čega, dok je Rui Patrisio u 73. minutu intervenisao u poslednji momenat i sprečio Aleksandra Mitrovića da pogodi mrežu.

Pobedu Portugalu doneo je rezervista Žoao Mutinjo u 78. minutu iako je njegovom sjajnom udarcu prethodio evidentan prekršaj Edera nad Zoranom Tošićem. Završnica susreta pretvorila se u lakrdiju u režiji španskog sudije koji je isključio Aleksandra Kolarova a nedugo zatim i Nemanju Matića.

Srbija je meč završila sa desetoricom igrača jer je zamenik kapitena već bio zamenjen u momentu kada mu je pokazan crveni karton. Pamtiće se i to da je kapitenska traka na kraju završila na ruci Vladimira Stojkovića iako su je pre njega nosili isključeni Kolarov i Matić, odnosno zamenjeni Zoran Tošić.

Na taj način "Orlovi" su porazom završili takmičenje u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo pa su na kraju zauzeli četvrtu poziciju na tabeli grupe "I" sa četiri osvojena boda.