"Orlići" u Kopru izgubili oreol nepobedivosti!

• 17. novembar 2015.

• 18:25

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije doživela je prvi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo posle kojeg plasman na kontinentalnu smotru ne deluje tako izvestan.

Reprezentacija Srbije koju čine igrači mlađi od 21 godine poražena je u Kopru od Slovenije rezultatom 2:0 (0:0) u okviru 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2017. godine.

Golove pogledajte OVDE!

Slovenija - Sorčan, Stojanovič, Bajrić, Ejup, Šme, Gorenc Stankovič, Kapun, Črnigoj, Zajc (od 78' Kastrevec), Štulac (od 66' Hotič), Šporar (od 86' Bajde)

Srbija - Čupić, Gajić, Antonov, Babić, Jovanović, Zdjelar (od 75' Ožegović), Grujić, Milinković-Savić, Plavšić (od 62' Pantović), Čavrić (od 62' Jović), Šaponjić

Mladi srpski fudbaleri nisu se proslavili na gostovanju selekciji Slovenije iako su posle remija sa vršnjacima iz Italije najavljivali da odlaze u Koper po tri boda koja bi ih ostavila u trci za plasman na Evropsko prvenstvo.

Selektor Tomislav Sivić napravio je nekoliko promena u sastavu u odnosu na duel sa Italijanima, ali promene nisu donele željeni rezultat pošto je Slovenija delovala kao bolji rival.

Nerešiva enigma za "Orliće" bio je Andraž Šporar koji je samo u prvom poluvremenu četiri puta ozbiljno pretio Stefanu Čupiću koji je danas branio mrežu mlade reprezentacije Srbije.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Srbija je imala u 28. minutu preko Ivana Šaponjića koji je glavom šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Slovenije.

Pitanje pobednika rešeno je u nastavku utakmice. Slovenija je u ranoj fazi drugog poluvremena stigla do vođstva preko svog najboljeg igrača Andraža Šporara koji je iskoristio pometnju u odbrani Srbije i zatresao mrežu "Orlića" u 61. minutu.

Mogla je Srbija do izjednačenja samo dva minuta nakon primljenog gola ali je Sergej Milinković-Savić morao bolje posle asistencije debitanta Miloša Pantovića koji mu je omogućio da se nađe u gol šansi.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u 83. minutu kada je rezervista Dino Hotič izbegao ofsajd zamku i lako matirao Stefana Čupića koji je u nekoliko navrata večeras vadio kestenje iz vatre.

Srbija je tako u SC Bonifika pretrpela prvi poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, pa se posle 5 odigranih utakmica nalazi na trećoj poziciji na tabeli sa dva boda i utakmicom manje od današnjeg rivala.

Narednu utakmicu u okviru kvalifikacija za EURO "Orlići" će odigrati 25. marta 2016. godine protiv Andore u gostima.