"Orlići" u elitnoj rundi kvalifikacija

• 03. oktobar 2013.

• 17:22

Kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u elitnu rundu kvalifikacija za plasman na EP pobedom nad Estonijom u drugom kolu prve runde kvalifikacija.

Najbolji fudbaleri Srbije uzrasta do 17 godina obezbedili su plasman u elitnu rundu kvalifikacija za odlazak na EP koje se naredne godine održava na Malti.

"Orlići" su nakon ubedljivog trijumfa nad Andorom, danas bili bolji od Estonije, slavili rezultatom 4:1, čime su kolo pre kraja prve faze kvalifikacija obezbedili jednu od prve dve pozicije u grupi 6.

Meč je igran u Jakovu, na stadionu Srema, a Estonija je povela u 26. minutu golom Kokle. Samo tri minuta kasnije Šaponjić je poravnao na 1:1, a tim rezultatom otišlo se na odmor.

Izabranici selektora Branislava Nikolića dodali su gas u drugom poluvremenu kada je za osam minuta igre rešeno pitanje pobednika.

Prvo je u 42. minutu Jović pogodio za vođstvo Srbije, da bi osam minuta kasnije Mijailović povećao na 3:1. Konačan rezultat postavio je Jović, svojim drugim golom, u 69. minutu utakmice.

Srbija posle dva odigrana meča ima šest bodova a u poslednjem meču sastaće se sa selekcijom Grčke sa kojom će se nadigravati za prvu poziciju u grupi 6.

Iz prve runde kvalifikacija plasman u elitnu rundu obezbeđuju prve dve ekipe i treća najbolja iz trinaest kvalifikacionih grupa.