''Orlići'', nismo se ovome od vas nadali!

• 17. jun 2019.

• 20:25

Dve lopte u mreži, jedan crveni karton, propuštene prilike... Zaslužen poraz mlade reprezentacije Srbije na startu EP.

Reprezentacija Srbije razočaravajuće startovala na Evropskom prvenstv u u Italiji i San Marinu.

''Orlići'' su večeras poraženi sa 2:0 od Austrije i tako šanse za plasman u polufinale sveli na minimum.

U prvih dvadesetak minuta nije bilo većih uzbuđenja, a onda je Šlager u 29. minutu probio kroz sredinu, jedan na jedan sa Radunovićem, šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali loše šutira, naš golman zaustavlja Šlagerov pokušaj.

U 36. minutu prvi šut našeg tima ka protivničkom golu, Jović je pokušao glavom posle centaršuta Gajića, ali bila je to teška pozicija, lopta je završila pored gola.

Minut kasnije, nova stopostotna prilika za Austrijance, Horvat je iskosa sa leve strane pgodio stativu, a Volf je odbojenu loptu prosladio u mrežu. Činilo se da ovaj gol neće biti priznat zbog ofsajda, ali sudija je konsultovao VAR tehnologiju i na našu žalost promenio odluku - Austrija vodi sa 1:0.

U drugom poluvremenu, mogli smo do izjednačenja već u 51. minutu, kada je Luka Jović pogodio prečku.

Dvadeset minuta kasnije, još jedna odlična prilika za Srbiju, Živković je odlično centrirao u peterac, a Radonjić sa tri ili četiri metra promašuje prazan gol!

Kazna stiže sedam minuta kasnije, kada su Austrijanci lukavo izveli slobodan udarac, Milenković i golman Radunović zbunjeni, a Horvat je poslao loptu u mrežu - 2:0 za Austriju.

Uz to, dodatna nevolja za Srbiju bilo je i isključenje Vukašina Jovanovića par minuta pre drugog gola Austrijanaca, pa je bilo jasno da od preokreta do kraja neće biti ništa.

Večeras u našoj grupi igraju Nemačka i Poljsdka, njihov meč počinje u 21 čas. Podsetimo, samo prvoplasirane ekipe iz tri grupe sigurno idu dalje, plus najbolji drugoplasirani.