"Orlići" igrali, Kipar pobedio!

• 11. oktobar 2013.

• 20:03

Mlada reprezentacija Srbije poražena je na Kipru u drugom kolu kvalifikacija za EP u Češkoj Republici. Izabranicima Radovana Ćurčića nisu pomogli ni "A" reprezentativci koje je Mihajlović ustupio svom kolegi.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je na Kipru u sklopu drugog kola kvalifikacija za EP čime su "Orlići" već na startu sebi otežali posao.

Kipar je slavio rezultatom 2:1 (0:0) a našim reprezentativcima nije pomoglo ni to što su na terenu imali igrača više čitavih sat vremena a dvojicu 20 minuta.

Današnji rival načeo je "Orliće" u 54. minutu kada je Spajić skrivio penal koji je u gol pretvorio sigurni Froksilias. Pantić je samo dva minuta kasnije pogodiio prečku a od tog trenutka krenula je totalna ofanziva naših.

Milunović je u 63. minutu promašio fenomenalnu priliku pa je kazna stigla samo osam minuta kasnije kada je Talasitis pogodio za 2:0! U 77. minutu drugu javnu opomenu dobio je Panajotu pa je Kipar u završnici igrao sa devetoricom.

Srbija je do gola nade stigla u 84. minutu iz penala koji je u gol pretvorio Aleksandar Mitrović. Od tog trenutka ofanziva Srbije pretvorila se u totalni juriš koji umalo nije završio izjednačujućim golom.

Ćosić je u 94. minutu pogodio prečku a Đuričićev udarac u 97. minutu odbranio je golman Mitidis. Završnicu susreta obeležila su čak tri isključenja zbog sukoba igrača.

Sudija je isključio tragičare Ćosića i Pantića a domaći su osmoricom  jer je Konstantinou "pocrveneo".

Na taj način Srbija je posle dva poraza upisala polovičan učinak u kvalifikacijama za EP a naredni meč "Orlići" igraju protiv Severne Irske u Gornjem Milanovcu.