utorak 14.11.2017.
13:55

Nova pobeda mlade reprezentacije Srbije u kvalifikacijama za EP. Puleni Goraa Đorovića imaju maksimalan skor posle pet kola.

Beta/BranislavBožić/Ds

Srbija je upisala 'minimalac' na gostovanju u Jerevanu i upisala nova tri boda, mada je na osnovu viđenog na terenu trijumf mogao da bude i ubedljiviji.

Jedini gol na utakmici postigao je Aleksandar Lutovac početkom drugog poluvremena, u 53. minutu.

Lutovac se tako iskupio za neiskorišćenu kolosalnu priliku iz prvog dela igre kada nije zatresao mrežu u situaciji kada je bilo teže ne postići nego postići gol.

Nakon vodećeg gola najzreliju priliku je imao Luka Jović, tada se isprečila prečka, imao je i Danilo Pantić jedan vema dobar pokušaj kada je tukao sa ivice šenasterca, ali je jermenski golman Avagjan dobro interveisao.

Na oko pet minuta pre kraja, mreža domaćina se zatresla još jednom, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Jermeni su prvi udarac u okvir gola uputili u 87. minutu utakmice, posle grubog kiksa Vukašina Jovanovića, ali je Bori Radunović maestralno intervenisao i, ispostaviće se, sačuvao pobedu 'Orlića'.

Minut kasnije još jedna gužva pred golomSrbije, ali nije bilo tako opasno zbog smušenosti jermenskih fudbalera.

Do kraja beležimo još jedan solidan pokušaj sa distance Panića posle solo-prodora, kao i njegov slobodnjak kome je prethodio prekršaj zbog kog je defanzivac Jermenije dobio drugi žuti karton i morao ranije da završi utakmicu.

Ostalo je 0:1, pa Srbija posle pet odigranih kola u kvalifikacijama ima maksimalnih 15 bodova.