OFK - Partizan 1-3 (KRAJ)

• Autor: Miloš Marković

• 13. april 2015.

• 16:00

Partizan upisao novu pobedu u Superligi, najpre dva gola Andrije Živkovića za vođstvo od 2:0, a onda se upisao i Ivan Šaponjić! U finišu Zarubica smanjio ubedljivo vođstvo Partizana - 1:3.

PRVO POLUVREME

Prvo veliko uzbuđenje na Vračaru zbilo se preg golom crno-belih u četvrtom minutu utakmice. Gajić je u kolosalnoj šansi nakon loše intrevencije odbrane Partizana, našao se oči u oči sa Živkovićem, ali iz neposredne blizine tuče pravo u njega, a potom u nastavku akcije šalje pas u sredinu gde nema nikoga od njegovih saigrača. Velika šansa za OFK odlazi u nepovrat...

Po nepisanom fudbalkom pravilu usledila je kazna. Nepunih deset minuta kasnije sevnula je kontra lidera JSL lige, sjajan pas u prostor Saše Ilića, Andrija Živković je protutnjao kao brzi voz i rutinski matirao Čupića - 0:1.

Gol možete da pogledate OVDE.

Ori se pesma Partizanovih navijača, pogrdni stihovi na račun predsednika večitog rivala i bivšeg igrača OFK Beograda Zvezdana Terzića.

Zanimljivo, 'Plava Unija' bojkotuje ovaj meč, navijači OFK Beograda žele ovim činom da skrenu pažnju na propadanje 'Omladinskog stadiona' na Karaburmi. Na tribinama stadiona Obilića razvijen je transparent s natpisom "REŠENJE ZA OMLADINAC- HITNO".

Sredinom prvog poluvremena, 'Romantičari' su zapretili iz prekida, ali Živković je na visini zadatka i bez problema kroti pokušaj glavom.

Težište dešavanja se potom prebacuje pred gol domaćina, crno-beli su imali četiri uzastopna kornera s desne strane, mada iz njih se nije izrodilo ništa vredno pomena.

u 38. minutu utakmice, OFK Beograd je još jednom zapretio posle centaršuta iz prekida, ali Živko Živković ponovo reaguje veoma dobro.

Partizan odlazi na odmor s minimalnom prednošću, mada se mora istaći da je OFK imao veći posed lopte i uputio više udaraca ka golu rivala.

DRUGO POLUVREME

Uvodni minuti nastavka meča protiču bez bitnijih promena na terenu, Partizan i dalje uspešno čuva stečenu prednost.

A onda, 50. minut, sjajna kontra Partizana i još jedan gol Andrije Živkovića - 0:2! Šaponjić je poveo tu akciju, fauliran je na centru igrališta, međutim sudija Glođović je pustio prednost, Brašanac je na kraju proigrao usamljenog Živkovića, kome nije bilo teško da po drugi put savlada Čupića.

I taj pogodak možete da vidite OVDE.

Na drugoj strani, ''Romantičari'' ne uspevaju da ponovo ugroze gol Živkovića i ne deluju kao ekipa sposobna da dođe do eventualnog preokreta.

Ali, zato je Ivan Šaponjić iskoristio svoju šansu u 63. minutu i postigao svoj prvi prvenstveni gol ove sezone u dresu Partizana - 0:3!

Ovom golu prethodila je velika greška mladog Jankovića, koji je pod pritiskom Volkova pokušao da vrati loptu golmanu Čupiću, ali je to slabo učinio, Šaponjić je sve to dobro pratio i iz dva pokušaja uspeo da pošalje loptu u mrežu OFK-a!

Posle ovog gola, trener Partizana je izvršio i par izmena, sve je ovde praktično rešeno, pitanje je samo kojim će rezultatom na kraju Partizan slaviti na Vračaru.

Ulazimo u sam finiš meča, a onda, u 85. minutu velika greška Bandalovgskog, koji je poklonio loptu Zarubici, ovaj je izbio sam ispred Živkovića i rutinski ga savladao - 1:3.