Ofanzivom na dosadu?

• Autor: Boris Jovanović

• 20. mart 2012.

• 08:42

Ako je verovati trenerima nećemo gledati uspavanku na na kakve su nas Zvezda i Partizan navikli u ovom veku. Robi najavljuje napad od prvog minuta, Grant da će njegov tim odgovoriti pokušajem da postigne gol više od rivala...

Prečesto smo u bližoj prošlosti, tačnije poslednjih desetak godina bili svedoci bombastičnih najava, zaklinjanja, prozivki koje bi na kraju završavale fudbalskom dosadom.

Da ne pričamo sada o brojevima, ali jedno vreme je od 0 - 2 gola bila svačija opklada kada igraju Zvezda i Partizan.

Bilo je i dobrih derbija, ali su bili u manjini, hteli to da priznamo ili ne...

Pred prvoi kup derbi ovog proleća, i jedan i drugi trener najavljuju ofanzivu.

"Moramo da napadnemo, mislim da utakmica dolazi u pravi čas po Zvezdu, vezali smo četiri pobede. Igraćemo od prvog minuta ofanzivno", poručio je Prosinečki koji je i u prethodnim utakmicama tražio igru i posed lopte protiv Partizana, ali uglavnom ostajao praznih ruku.

Avram Grant je poručio da Zvezda igra fudbal koji se njemu dopada i da ima nameru da odgovori na isti način.

"Nikada se ne može predvideti kako će teći meč, ali je moja ideja da na Zvezdinu postavku i mnogo golova koje postižu odgovorim na isti način, golovima", rekao je Izraelac.

E sada, sigurno je da nećemo gledati meč u kome rivali ne misle o odbrani.

"Morate da nađete balans", dodao je trener Partizana.

U svakom slučaju uz pune tribine i želju da se igra, umesto rasprave, grubosti ali i previjanja na terenu, sutrašnji derbi bi mogao da bude putokaz za bolji fudbal u Srbiji...