Odlična Vojvodina slavila u Humskoj, Partizan pretposlednji na tabeli!

• Autor: Milovan Longinov

• 07. avgust 2016.

• 20:54

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Partizana rezultatom 3:1 (2:0) u derbiju trećeg kola Superlige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Meleg u 7, Paločević u 29. i Trifunović u 76, dok je jedini pogodak za Partizan postigao Božinov u 63. minutu.

Vojvodina ima meč manje i šest osvojenih bodova, dok je Partizan pretposlednji na tabeli sa samo jednim bodom, bez bodova su samo Borac i Rad.

Golove sa ove utakmice pogledajte OVDE.

Crno-beli su odigrali veoma loše u prvom poluvremenu, posle kog je agresivna Vojvodina zasluženo imala dva gola prednosti.

Već u sedmom minutu, Meleg je posle akcije na desnoj strani doneo prednost Novosađanima.

Posle akcije po desnoj strani, Meleg je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca, potom je u prvi mah otišao previše u stranu, ali je uspeo da zalomi istrčalog Šaranova, a potom maestralnim lob udarcem pogodi mrežu.

Fudbaleri Partizana su morali da zaigraju bolje, stvorili su nekoliko poluprilika, a najbliži golu bio je Božinov koji je iz neposredne blizine pogodio prečku.

Kazna je stigla u 29. minutu, Meleg je bio asistent, a strelac Paločević koji je prihvatio loptu od svog kapitena i preciznim udarcem sa 20 metara pogodio drugi ugao za 2:0.

Usledilo je skandiranje ''uprava napolje'' uz bakljadu na južnoj tribini.

Partizan do poluvremena ima još jedan dobar pokušaj, Mihajlović je iz slobodnog udarca sa 18 metara šutirao preko gola.

Marko Nikolić je na poluvremenu napravio dve izmene, slabog Mihajlovića i nevidljivog Stevanovića zamenili su kapiten Saša Ilić i napadač Nikola Đurđić.

Partizan je zaigrao nešto bolje i u 63. minutu uspeo da smanji na 1:2. Posle centaršuta sa desnog boka, Božinov je ostao sam na drugoj stativi i glavom je savladao Kordića za 1:2.

Tada je reagovao i Nenad Lalatović koji je odlučio da zameni Paločevića i Babića, a ušli su Trifunović i Jovančić.

Upravo je novi napadač Vojvodine imao prvu veliku šansu, izašao sam na Šaranova, obišao ga, ali je potom pogodio spoljni deo mreže.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 76. razrešio je sve dileme oko pobednika. Posle odlične akcije, izašao je ponovo sam na Šaranova i rutinski pogodio prvi ugao za velikih 3:1.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa su Novosađani zasluženo došli do pobede i produbili probleme Partizana koji će morati ozbiljno da se potrudi da se podigne iz ove loše forme.