petak 29.05.2020.
18:59

S obzirom na dugu pauzu, možemo reći da je u Novom Sadu viđen vrlo dobar fudbal.

Starsportphoto ©

Posle pobede Spartaka u Inđiji od 2:1, druga utakmica 27. kola Linglong Superlige odigrana je na novosadskom ''Karađorđu'', gde su Vojvodina i Čukarički igrali nerešeno, rezultatom 1:1.

Povela je Vojvodina u 13. minutu, kada je Stefan Đorđević odlično probio po levoj strani, još bolje centrirao, a na pravom mestu u kaznenom prostoru bio je Petar Bojić koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu.

Dugo je Vojvodina vodila, a prava borba rasplamsala se sredinom drugog poluvremena, kada su se rešale šanse na obe strane. Vojvodina je imala stopostotnu priliku preko Bojića u 73.minutu, pošto je prethodno Topićev odličan šut sa distance odbio golman Petrović.

Samo minut kasnije, na drugoj strani pripretio je Puškarić, lukavim pokušajem iskosa sa leve strane, ali to je bio uvod u ono što se dogodilo u 76. minutu.

Gosti su iznudili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Slobodan Tedić, sigurnim šutem sa bele tačke.

Vojvodina je tako posustala u trci za drugo mesto sa Partizanom, dok je Čukarički ostao na petoj poziciji na tabeli.