20:56

Šampion ne posustaje ni pošto je i teoretski osigurao novu titulu.

Pedja Milosavljevic/Starsportphoto ©

Iako u znatno izmnenjenom sastavu, Crvena zvezda je danas opravdala očekivanja svojih navijača i upisala 24. pobedu u 28 odigranih kola Linglong Superlige.

Ovoga puta, tim Dejana Stankovića savladao je Radnik iz Surdulice rezultatom 4:1 i posle današnjeg poraza Partizana u Subotici (3:2), Zvezda na vrhu tabele ima čak 14 bodova više od svog najvećeg rivala, četiri dana uoči njihovog međusobnog duela u polufinalu Kupa.

Prvo poluvreme obeležili su korneri, kao i jedna sporna situacija u Zvezdinom kaznenom prostoru.

Igrao se 19. minut, kada je Gajić u svom kaznenom prostoru neoprezno startovao na protivničkog igrača, ali za sudiju Šegrta to nije bio start za penal.

Pet minuta kasnije Radnik je ipak poveo, ali posle kornera, kada je Makarić izbegao ofsajd zamku i savladao Borjana.

Zvezda je do preokreta došla takođe kornera koje je sjajno izvodio Željko Gavrić, a u golove su ih pretvarali najpre Pankov u 29, pa Srđan Babić u 38. minutu.