Odbrojavanje do žreba - Ko će biti rivali Partizanu, Zvezdi, Vojvodini i Mladosti?

  • Autor: Darko Mitrović

  • 19. jun 2017.

  • 07:47

  • Izvor: Sportske.net

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Ko će imati najviše sreće, a kome će teško biti već na početku ''sezone kupanja''?

Odbrojavanje do žreba - Ko će biti rivali Partizanu, Zvezdi, Vojvodini i Mladosti?
Foto: Epa/Christian Brun
Od današnjeg žreba mnogo će zavisiti učinak naših klubova na evropskoj sceni.

Sezona počinje (pre)rano, za naše predstavnike u kvalifikacijama za Ligu Evrope već krajem meseca i naravno, teško je očekivati da će biti u top formi već u prvim mečevima u kojima će imati rezultatske imperative, s obzirom na rejtinge potencijalnih rivala.

Partizan
će biti u nešto povoljnijoj situaciji, s obzirom da u kvalifikacijama za Ligu šampiona startuje od drugog kola, oko 11. jula.

Žreb za ovo takmičenje će prvi biti obavljen, i to od 12 časova. Već smo u više navrata pisali na tu temu u proteklim nedeljama, ali evo još jedne prilike da se podsetimo koga bi to crno-beli mogli da dobiju za prvog rivala u kvalifikacijama za LŠ.

Klub iz Humske je među nosiocima u drugom kolu, a potencijalni rivali su:

Žilina (Slovačka), Žalgiris (Litvanija), Dandalk (Republika Irska), Vardar (Makedonija), Dudelanž (Luksemburg), Kukeši (Albanija), Zrinjski (BiH), Budućnost (Crna Gora), Honved (Mađarska), IFK (Švedska), Spartaks (Letonija) i Samtredija (Gruzija), kao i pet pobednika iz prvog kola kvalifikacija (Nju Sejnts iz Velsa, Lindfild iz Severne Irske, Vikingur sa Farskih Ostrva, Hibernijans sa Malte i Santa Koloma iz Andore su nosioci u prvom kolu, a njihovi mogući rivali su Alakšert iz Jermenije, La Fjorita iz San Marina, Evropa sa Gibraltara, Talin iz Estonije i Trepča).

Naravno, par sati pred žreb, izbor potencijalnih Partizanovih rivala će biti sužen, pa ćemo nešto bliže znati na tu temu do konačne odluke. Do tada, evo prilike da prognozirate ishod žeba.

Što se tiče Lige Evrope, žreb počinje u 14:30h, našu zemlju predstavljaće Vojvodina, Crvena zvezda i lučanska Mladost, debitant u ovom takmičenju.

Foto: uefa.com
Liga Evrope zreb

Vojvodina i Zvezda su među nosiocima, pa bi trebalo da imaju lakši posao, a po svemu sudeći najteže će biti Lučancima, jer su među nepovlašćenima.

Prema tome, Vojvodina i Zvezda će za rivale dobiti neka od ovih imena:

Irtiš Pavlodar (Kazahstan), Široki Brijeg (BiH), Fola (Luksemburg), Diferdanž (Luksemburg), Škendija (Makedonija), Gorica (Slovenija), Sutjeska (Crna Gora), Pjunik (Jermenija), Partizani (Albanija), Mladost Lučani (Srbija), Šamrok Rovers (Irska), Flora Talin (Estonija), Čikura (Gruzija), Linkoln (Girbaltar), Jelgava (Letonija), SJK (Finska), Kork siti (Irska), Zeta (Crna Gora), B36 Toršavn (Farska Ostrva), Ružomberok (Slovačka), Deri siti (Irska), Liepaja (Litvanija), Zarija Balti (Moldavija), VPS Vasa (Finska), Valur Rejkjavik (Island), Vašaš (Mađarska), Tirana (Albanija), Atlantas (Litvanija), Suduva (Litvanija) Gandzasar-Kapan (Jermenija), Torpedo Kutaisi (Gruzija), Trakai (Letonija), Tre Pene (San Marino), Bala taun (Vels), Dinamo Batumi (Gruzija), NSI Runavik (Farska Ostrva), Balzan (Malta), Konahs kvej nomads (Vels), Bangor siti (Vels), Santa Koloma (Andora), Progres Niederkorn (Luksemburg), Pelister (Makedonija), Folgore (San Marino), Florijana (Malta), Kolerain (Severna Irska), Balimena junajted (Severna Irska), Santa Hulija (Andora), KI Klaksvik (Farska Ostrva), Sent Džozef (Gibraltar), Priština (Kosovo*).

Kada su u pitanju Lučanci, njima će na megdan neka od ekipa iz povlašćene grupe:

Makabi Tel Aviv, Midtjiland, Dinamo Minsk, Leh Poznanj, HJK Helsinki, AIK, Vojvodina, Videoton, AEL Limasol, Šahtjor Soligors, Slovan, Crvena zvezda, Trenčin, Skenderbeg, Altah, Sent Džonson, AEK Larnaka,č Inter Baku, Beitar Jerusalim, Ventspils, Od, Kairat, Osijek, Sarajevo, KR Rejkjavik, Norčeping, Mislami Orhei, Lingi, Nome Kalju, Željezničar, Botev Plovdiv, Olimpija Ljubljana, Valeta, Vaduz, Jagielonija, Levski Sofija, CSKA Sofija, Stjarnan, Haugesund, Domžale, Ordabasi, Levadija, Ferencvaroš, Krusejder, Rabotnički, Rendžers, Širak, Dačija, Mladost Podgorica i Zira.

Naravno, i ovde će izbor biti sužen pred početak žreba. O tome, tokom prepodneva.

  • facebook
  • twitter
  • linkedin
  • email

Komentari