Ocene - Stao Markec, stao i Partizan, Milivojević čovek preokreta

• 17. novembar 2012.

• 21:41

Partizan razočarao u defanzivi, nesigurni i Ostojić i Miljković. Slično je bilo i u redovima Zvezde u prvom poluvremenu, ali su se crveno-beli u nastavku iskupili za sve greške.

Posle prvog poluvremena mnogi su već videli ''plus 11'' na kontu Partizana, obzirom na razvoj događaja na terenu, pa fudbalerima Crvene zvezde kojima treba odati veliko priznanje što su uspeli da se izbore sa ogromnim psihološkim pritiskom, čiji je vrhunac bio posle 1:2 na poluvremenu.

Imperativ pobede i pritisak koji su imali zbog toga, bio je vidljiv na fudbalerima Crvene zvezde u prvom poluvremenu. Partizan, kako reče trener Zvezde Janković posle meča, bio je pun samopouzsanja kao učesnik Lige Evrope, ali se u nastavku sve preokrenulo i na kraju je presudila veća želja Zvezdinih fudbalera za uspehom ui ovom meču.

Crno-beli su pred derbi izjavljivali kako bi bili zadovolji i remijem i tako su se i ponašali na terenu u drugom poluvremenu, kao da su želeli da sačuvaju i 2:2.

Što se tiče pojedinačnog učinka, da počnemo od Partizana. Lazar Marković je u prvom poluvremenu bio dominantna figura na terenu, pravio je mnogo problema odbrani Zvezde, što je najviše došlo do izražaja kod autogola Jovanovića.

Debitant Mitrović bolji početak derbija nije mogao ni da zamisli, ali se do kraja meča još samo jednom izborio za neku izgledniju priliku.

Kapiten Ilić je, dok je imao svežine, manje-više bio na svom nivou, uostalom upisao je i asistenciju kod prvog gola, ali su problemi u odbrani Partizana bili vidljivi i u prvih 45 minuta. Zvezda je iz prve prilike postigla gol, Miljković se ponovo okliznuo u odsudnom trenutku, nešto kao protiv Rubina što je Kasalica znao da kazni.

Mladi Ostojić takođe je odigrao jednu od najslabijih partija u dresu Partizana, jedna njegova početnička greška u nastavku je mogla još ranije da donese preokret.

Lazevski pretrčan i kod prvog i kod trećeg gola, kod drugog Zvezdinog Saša Marković je kasnio u markaciji Milivojevića.

Ni odbrana Zvezde nije izgledala ništa bolje u prvom poluvremenu, posebno Jovanović, koga je prilično poremetio autogol. I mladi Spajić, koji je debitovao u derbijima nije imao lak zadatak da se uklopi, ali kako je meč odmicao i njegova igra je izgledala sve bolje.

Nikola Mikić je ostavio bled utisak u prvom poluvremenu, pa se ulazak Vešovića pokazao kao dobar potez trenera Jankovića.

Filip Kasalica je, osim postignutog gola, bio česta pretnja odbrani Partizana, a od Mudrinskog se više očekivalo.

Darko Lazović je pokazao znake uspona forme, ali uloge junaka ipak pripadaju Luki Milivojeviću, čiji je sjajan gol na početku drugog poluvremena nekako skinuo taj pritisak sa pleća njegovog tima, i naravno, strelcu gola odluke Nenadu Milijašu. On u većem delu meča nije bio na očekivanom nivou, ali kada je bilo najvažnije, pokazao je svoj kvalitet.

Crvena zvezda: Bajković 6, Mikić 5.5 (Vešović 7), Spajić 6.5, Jovanović 5.5, Mladenović 6, Mijailović 6.5, Milivojević 7.5, Milijaš 7 (Dimitrijević -), Lazović 7 (Milunović 6.5), Kasalica 7, Mudrinski 5.5.

Partizan:  Petrović 5.5, Miljković 5.5, Ostojić 5.5, Ivanov 6.5, Lazevski 6, Smiljanić 6, S. Marković 5.5, Ilić 6.5 (S. Šćepović -), Tomić 6 (Jojić 5.5), L. Marković 6.5 (Ninković -), Mitrović 7.