Ima li razloga za optimizam pred put u Moskvu i ko može bolje nego što je večeras pokazao?

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Fudbaleri Crvene zvezde nisu večeras uspeli da steknu prednost pred svojim navijačima, ali smo ponovo na delu videli ono što je ekipa Vladana Milojevića pokazivala i tokom jesenjeg dela sezone - veliku želju i borbenost, hrabru i organizovanu igru, taktičku disciplinu, doduše uz par kikseva, ali ono što je najvažnije, Borjanova mreža je ponovo ostala netaknuta.

Baš kao i protiv Arsenala u Londonu, baš kao i protiv Kelna u oba susreta u grupnoj fazi Lige Evrope...

Zvezdin golman, izuzev u uvodnih petnaestak minuta nije bio na ozbiljnijim iskušenjima, ali je svoj posao i ovoga puta odlično obavio. Imao je i ono jedno izletanje u prazno, ali Musa i drugovi to nisu uspeli da kazne. Sve ostalo od Borjana bilo je na visokom nivou, kako je i navikao Zvezdine navijače.

U odbrani je u tim trenucima jedan kiks imao i štoper Le Talek, kada je ispao iz igre u duelu sa Vitinjom, ali je Borjan  svojom intervencijom ispravio propust svog saigrača. Početkom drugog poluvremena, Le Talek je imao i sjajnu priliku za pogodak, ali je Akinfejev zaustavio njegov udarac.

Filip Stojković je ostavio odličan utisak uz desnu aut liniju, Rodić ponovo nije imao sreće da se upiše u strelce, kada mu je Ben zasmetao sredinom drugog poluvremena...

Vezni red takođe na svom nivou, Krstičić je svoju partiju zamalo krunisao i pogotkom, ali je lopta posle njegovog udarca završila pored stative.

Nemanja Radonjić je mogao da se proslavi, propustio je najbolju priliku na utakmici u finišu prvog poluvremena, ali možda mu se to vrati u Moskvi.

Od ostalih izdvojićemo Bena, koji je pravio dosta problema odbrani gostiju, pokazao da i iz slobodnih udaraca može da bude pretnja, jedino mu je večeras gol nedostajao, ali je pokazao da će biti veliko pojačanje u drugom delu sezone.

Možda se malo više očekivalo od Pešića, ali ne može se reći da je bilo ko od Milijevićevih pulena večeras podbacio.

Crvena zvezda: Borjan 7, Stojković 8, Savić 7, Le Talek 6.5, Rodić 7, Donald 7, Jovičić 7.5, Krstičić 7.5, Radonjić 7 (Srnić od 77. -), Ben 7.5, Pešić 6.5 (Račić od 85. -).

17 Komentara

Wilt 100+
Wednesday, 14.02.2018
11:35

Filip Stojković za 10 realno, za klasu je bolji od reprezentativca Rukavine !!

Moemilo
08:37

Svi odigrali dobro, Žule otkinuo...ali bez greške!!

Žarko Petrović
02:35

Mislim da smo sa prevelikim respectom usli u utakmicu. Bas su nekako delovali uplaseno u pocetku i panicili u nekim situacijama. Bar smo videli da nisu nesto kvalitetniji od nas i imamo povoljan rezultat. Bez Golovina ce im biti dosta teze, ali mislim da bi trebali da trazimo sansu iz kontri, jer igraca koji ce da smiri loptu i da je podeli lepo , na zalost vise nemamo. Ali sve ce to Milojevic resiti kao i uvek. Verujem u prolaz

MladoKolonac
01:19

Pešiću je i 5.5 mnogo

Bojan Samardzic
Tuesday, 13.02.2018
23:51

Ja sam stvarno ponosan, realno smo bili bolji, imali bolje sanse, CSKA nije imao nikakvu ideju niti nam je ijedan njihov igrac pravio ikakve probleme. Idemo dalje, tamo nam gol vrijedi duplo, a uvjeren sam da ce biti prilika, pokazali su momci da znaju da odigraju i u gostima, protiv Arsenala i Bate-a su daleko zreliju i bolju partiju pruzili u gostima. Napred Zvezda!

sef9
23:18

ben pojacanje fali kanga ne moze krsta da ga zameni treba nam plejmejker pod hitno

21:52

Realno, ja sam ponosan na ove momke. Igrali su svih 90 minuta, sto nije bio slucaj zadnjih 10 godina! Imali su i sanse ali na kraju i aktivan rezultat. Sve najbolje u revansu.

Crveno boja ljubavi
21:38

Posto je moglo biti 2:0,ali vala i lagano 0:2 rezultat je sasvim korektan,sansu imamo,jer igramo defanzivno i sa jednim,a posebno 2 gola smo 99% u narednoj rundi,ali treba dati ta 2 gola. Sto se utakmice tice,fali nam kreator,Radonjic je strasno brz i on ce i tamo imati neku sansu,ali ne ume proigrati,kod onog suta sa 16 imao je maltene samog Bena,a i u onoj kontri sto je izasao 1na1 da je zastao mozda bi imao cini mi se Pesica samog na drugoj,al ae sad,nit je on Nejmar,nit su saigraci njegovi.

miki1108
21:44

Nije Nejmar ali ne zna da da gol isto kao Srnic. Svaki dan trenira na visokom nivou i onako da zavrsi akciju? A to nije prvi put da radi.

23:48

Munjevito je odreagovao, ukrao loptu... Prebrzo sutirao, ali sta da se radi, promasuje i Nejmar ponekad.

Igornopolis
23:16

Nejmar npr. kad se vec spominje, nema niti jedan jedini zadatak u odbrani. Radonjic s druge strane svaki napad sprinta i prati igrace cak i fo svoje korner linije. Nije lako u tom slucaju imati snage za zavrsnicu posle ofanzivnih sprinteva. Radonjic ako hoce, moze da postane top svetski igrac. Na njemu je sve. Srecno.

iigor92
22:04

Istrči ti majstore 40-50 metara u defanzivu sprintom, pa onda sprint 50 metara naprijed i to s loptom u nogama i pogodi malu mrezicu ili ugao. Lako je gledati i prditi. A lopte ste igrali jedino u školskom dvorištu.

21:49

Druze da je Nejmar SIGURNO ne bi igrao u Zvezdi! Momak je odlicno istrcao i nijedan drugi igrac sem mozda Bena se ne bi ni nasao u toj poziciji,isto tako je zeleo da da gol,al sta da radis. Sve ovo do sada je odlican uspeh i verovatno je da se necemo obrukati,a tome su doprineli isti ti momci,nekad udje nekad ne.