• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. septembar 2020.

• 23:17

Moramo mnogo bolje ako mislimo da idemo na EP.

Naša reprezentacija i dalje nije spremna za velika dela, nismo uspeli da savladamo Rusiju u Moskvi, poraženi smo sa 3:1 (0:0), izdržali smo samo dva minuta više od jednog poluvremena.

Tumbaković ističe da nismo spremni fizički jer je 80% igrača i dalje van trenažnog procesa ili je tek počeo sa treninzima, što se može i nazvati opravdanjem za današnji poraz.

Kako je igrao naš tim?

Sjajno u prvih 20 minuta, gledali smo odličnu igru koja nije krunisana golom, na našu žalost, a nakon toga smo pali. Imali smo dobar period i nakon drugog gola Rusa, ako izuzmemo lošu reakciju Maksimovića.

Golman Dmitrović nije imao mnogo posla, nije mogao apsolutno ništa da uradi kod golova Rusa, a odbrana je odigrala odlično prvo i slabo drugo poluvreme. Milenković je jedini koji nije napravio kiks, Pavlović je svojom drskošću pokazao da može da igra za reprezentaciju već sada sa 19 godina, a Nemanja Maksimović je pokazao da nije u formi nakon pauze u italijanskom prvenstvu.

Gudelj je odigrao odlično prvo i slabo drugo, Nemanja Maksimović potpuno neprimetan, a solidne partije su odigrali Kostić i Lazović.

Sergej Milinković-Savić je bio opasan po rivala kada primi loptu, ali nije iskoristio šansu koju je imao i imao je par loših odluka. Tadić daleko od svoje najbolje igre, a Mitrović je uradio ono što se tražilo od njega, postigao gol.

Kolarov i Đuričić jesu uneli malo energije, ali je sve to presečeno onim trećim golom Rusije. Ljajić nedovoljno vremena u igri da bilo šta pokaže.

Dmitrović 5,5 - Milenković 6, Maksimović 5, Pavlović 5,5 - Lazović 6,5, Gudelj 6, Maksimović 5, Kostić 6 - Tadić 5,5, Milinković-Savić 5,5 - Mitrović 6,5.

Igrali su još: Kolarov 6, Đuričić 5,5, Ljajić bez ocene.