'Nula' Partizana, Zvezda ima situaciju pod kontrolom!

• 28. april 2013.

• 18:58

Posle najnovijeg kiksa vodećeg Partizana u Novom Pazaru, prednost crno-belih u odnosu na najvećeg rivala smanjena na samo dva boda, pa sada Crvena zvezda ima sudbinu u svojim rukama kad je u pitanju titula! Ako Zvezda dobije sve mečeve do kraja, od nastavka ''već viđenog'' Partizanovog šampionskog niza neće biti ništa!

Fudbaleri Partizana još jednom su razočarali svoje navijače ovog proleća! Još jedan kiks, ovog puta na gostovanju u Novom Pazaru, odakle nose samo bod, pošto je meč završen bez golova, 0:0!

Mnogi poznavaoci prilika u srpskom fudbalu su današnje gostovanje crno-belih u Novom Pazaru najavljivali kao možda i ključno kad je borba za titulu u pitanju.

Od samog starta meča videlo se da Partizan neće imati nimalo lak posao. Pazarci su počeli hrabro, borbeno, organizovano i tako su i nastavili u najvećem delu meča.

Prvu priliku imao je, ipak, Partizan preko Nikole Ninkovića u sedmom minutu. On je šutirao sa nekih sedamnaest metara, ali je lopta otišla zamalo iznad prečke.

Crno-beli jesu imali inicijativu u narednom periodu, ali su se domaći bez većih problema branili i koristili svaku priliku da iz kontranapada priprete golu Stojkovića.

Bura na terenu, ali i na tribinama počinje od 24. minuta. Kojić je tada ispred kaznenog prostora domaćih iznudio prekršaj, a Ninković iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Odmah zatim, na drugoj strani slična situacija kao kod prekršaja nad Kojićem, ali se sudija Grujić ne oglašava, ništa od prekršaja za domaće.

Ta njegova odluka izazvala je žestoke proteste na tribinama, poleteli su i neki predmeti ka sudijama, pa je meč prekinut dok se situacija ne smiri.

I tek što je meč nastavljen, usledili su novi incidenti, pomoćni sudija Đurđević je pogođen sa tribina, pa je glavni arbitar Grujić ponovo prekinuo utakmicu.

Srećom, posle nekoliko minuta stekli su se uslovi za odigravanje utakmice. Partizan je do kraja prvog poluvremena imao šanse preko Brašanca, pa Mitrovića, ali su i jedan i drugi loše šutirali ka golu Đogatovića.

Partizan je umalo kažnjen u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Rahmanović povukao kontru po desnoj strani, odlično centrirao ka Kecapu, a ovaj iako usamljen u kaznenom prostoru Partizana traljavo šutira u Stojkovića.

U poluvremenu, trener Partizana Vlada Vermezović je na teren poslao oporavljenog Lazara Markovića umesto Nikole Ninkovića. Crno-beli su bili vidno ofanzivniji, pritisak ka golu Pazaraca bio je znatno jači nego u prvom delu igre, ali i dalje nije bilo željenog efekta.

Markovic

Kojić je u 47. minutu dobro šutirao, ali je Đogatović još bolje intervenisao, ali kako je vreme odmicalo, domaći su se sve više odlobađali pritiska.

Trener crno-belih zatim u 67. minutu ukazao je priliku i debitantu Andriji Živkoviću koji već u 73. minutu dolazi do izražaja. Odlično je probio po desnoj strani, centrirao ka Mitroviću, ali je lopta posle njegovog udarca glavom pogodila prečku!

Bližio se finiš, Partizan napadao, ali uglavnom jalovo, a vreme je naravno, bilo saveznik domaćih.

U 90. minutu slobodan udarac za Partizan! Prekinuta je kontra Pazaraca dosuđenim prekršajem za crno-bele, a atmosferu je dodatno podgrejao golman Stojković, koji je insistirao da on izvede ovaj slobodan udarac!

Saigrači su ga jedva odvratili od te namere, šutirao je Smiljanić na kraju, ali neprecizno! Ostalo je 0:0, novi kiks Partizana!