Novi šok za ''Orliće'', Živković tragičar!

• 20. jun 2017.

• 19:51

Rezultat koji ne odgovara ni Srbiji, ni Makedoniji u drugom kolu Grupe B na Evropskom U21 prvenstvu u Poljskoj. Andrija Živković ponovo najbolji u našem timu, ali u drugom poluvremenu baš ga je poterao maler...

Posle 0:2 protiv Portugala, mlada reprezentacija Srbije danas je remizirala sa Makedonijom (2:2) i sada je samo nekakvo čudo može odvesti u polufinale Evropskog prventva.

''Orlići'' su odlično ušli u utakmicu, imali su kontrolu dešavanja na terenu, diktirali ritam igre i vremenom počeli da stvaraju sve izglednije prilike.

Prvu je imao Mijat Gaćinović u devetom minutu, kada je Plavšić munjevito probio do kaznenog prostora rivala, a vezista Ajntrahta snažno šutirao sa 18 metara, ali preko gola.

Samo dva minuta kasnije, još bolja prilika za Marka Grujića, ali epilog je bio isti kao i protiv Portugala u sličnoj situaciji. Ponovo je Andrija Živković centrirao sa desne trane, a Grujić udarcem glavom poslao loptu pored gola.

Prvi veliki problem za naš tim dogodio se već u 13. minutu, posle oštrog starta Markoskog na Milanu Gajiću. Naš desni bek je zaradio jak udarac u skočni zglog, izdržao je do kraja poluvremena, ali je u drugom delu igre na teren morao Aleksandar Filipović.

Ipak, reprezentacija Srbije uspela je da povede deset minuta kasnije, kada najpre nije dosuđen prekršaj nad Grujićem u kaznenom prostoru Makedonaca, ali u nastavku akcije Đurđević dodaje loptu do Mijata Gaćinovića, a ovaj je sa osam-devet metara šalje u mrežu - 1:0.

Ko zna kako bi se ovaj meč završio, da je Marko Grujić u 36. minutu iskoristio stopostotnu priliku posle centaršuta Antonoa sa leve strane. Srpski vezista je potpuno neometan šutirao iskosa sa leve strane, ali pravo u golmana Aleksovskog.

Makedonci su tek u finišu prvog poluvremena prvi put nešto ozbiljnije pripretili, ali to je bila samo najava onoga što je usledilo u nastavku meča.

Naime, oni su uspeli da u drugom poluvremenu preuzmu inicijativu i kao plod takve igre usledio je jedanaesterac u 64. minutu, pošto je lopta pogodila u ruku Andriju Živkovića.

Bardi je šutirao sa bele tačke i prevario Vanju Milinković-Savića - 1:1.

Nenad Lalatović je reagovao uvođenjem Ognjena Ožegovića umeto Antonova, krenuo na sve ili ništa, ali u 83. minutu Makedonci stižu do preokreta!

Bila je to majstorija Đorđeva, koga nije uspeo da isprati Maksimović, a makedonski fudbaler je sa dvadesetak metara poslao loptu između naših štopera, i ona je završila u mreži Milinković-Savića, koji se nije ni pomerio - 1:2.

Nisu se naši predavali, pa je u 88. minutu, posle još jednog odličnog centaršuta Živkovića sa desne strane, Uroš Đurđević sačekao loptu na drugoj stativi i udarcem glavom je poslao u mrežu - 2:2.

Nažalost, iako je bio naš najbolji igrač u ovom meču, Andrija Živković je na kraju bio i tragičar u našim redovima, jer je, posle penala koji je skrivio, u nadoknadi vremena pogodio i stativu, posle centaršuta Mihaila Ristića sa leve strane.

Mogli smo do preokreta i pobede nade, ali, ovako nas samo nekako čudo može odvesti u polufinale.