Novi kiks Partizana, titula sve bliže "Marakani"!

• 25. oktobar 2015.

• 18:58

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno sa lučanskom Mladosti u poslednjoj utakmici 15. kola Superlige Srbije pa posle prve trećime prvenstva odbrana titule više ne deluje kao realna opcija.

Novi kiks Partizana, titula sve bliže
Aktuelni šampion Srbije nastavio je da posrće u domaćem šampionatu pošto je u poslednjoj utakmici 15. kola remizirao sa lučanskom Mladošću rezultatom 2:2 (1:0)!

Golove pogledajte OVDE!

Mladost: Krznarić, Pešić, Lazevski, Golemić, Živanović, Stanojević (od 82' Vajan), Gavrić, Lepović, Kitanovski (od 73' Đoković), Milosavljević, Jovanović (od 85' Bajić)

Partizan: Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Subić, Petrović, Lukić (od 71' Ninković), Grbić (od 90' Šaponjić), Babović, Stevanović, Božinov (od 61' Abubakar)

Tekstualni prenos toka utakmice OVDE!

Poslednja utakmica 15. kola domaćeg fudbalskog šampionata odigrana je u Lučanima po izuzetno lošem terenu koji je vremenom postajao sve teži za igru što je fudbalerima dva tima zadavalo mnogo problema.

Uvodni minuti duela Mladosti i Partizana bili su obeleženi velikim brojem prekida usled nešto grublje igre domaćeg tima čiji igrači nisu dozvoljavali izabranicima Ljubinka Drulovića da razviju igru i iz toga ugroze Nemanju Krznarića.

Prvi udarac na meču viđen je u 9. minutu ali je pokušaj Nebojše Gavrića sa nekih dvadesetak metara završio visiko preko prečke. Taj pokušaj predstavljao je uvod u ono što će se dešavati tokom narednih pola sata susreta kada je viđen vodeći pogodak za Mladost ali i pregršt prilika pred golom domaćeg tima.

Mladost je do prednosti stigla u 10. minutu iz akcije po desnoj strani koja u začetku nije mnogo obećavala jer se očekivalo da Brazilac Fabrisio bez problema otkloni opasnost.

Makedonac Tome Kitanovski iskoristio je neodlučnost levog štopera Partizana pa je prvi stigao do lopte, potom varkom izbacio Fabrisija, a onda je poslužio Miloša Lepovića koji iz drugog pokušaja uspeva da pogodi mrežu Živka Živkovića za prednost Mladosti od 1:0!

Odmah nakon primljenog gola gosti su svim silama krenuli u kontraudar a šanse su se nizale kao na traci. Najbolje su viđene u 14. i 15. minutu kada su se Valerij Božinov i Saša Lukić obrukali pred golom posle udarca Alena Stevanovića, dok je Nemanja Petrović sjajnim udarcem pogodio prečku u 15. minutu.

Velike zasluge što u 14. minutu Partizan nije stigao do izjednačenja idu na račun golmana Nemanje Krznarića ali i štopera Aleksandra Živakovića koji je sa gol linije izbacio loptu posle udarca Saše Lukića.

Domaći su u 18. minutu posle kornera umalo iskoristili gužvu u šesnaestercu pošto je Miloš Lepović sa pet metara glavom šutirao u okvir gola ali je njegov udarac zaustavio dobro postavljeni Živko Živković.

Do odlaska na odmor, a nakon opisane šanse Mladosti, na terenu je postojao samo jedan tim. Partizan je po bokovima, preko raspoloženih Alena Stevanovića i Petra Grbića stvarao mnogo problema domaćima ali je odbrana Mladosti na čelu sa Krznarićem i Živanovićem odolevala naletima.

Dobre prilike pre no što je sudija Milan Ilić igrače poslao na petnaestominutni odmor imali su Alen Stevanović u 19., Petar Grbić u 33. i Miloš Ostojić u 39. minutu ali je prva dva udarca zaustavio golman Mladosti, dok je štoper gostujućeg tima šest minuta pre kraja poluvremena šutirao glavom i prebacio prečku.

Statistika

Strateg crno-belih nije menjao na poluvremenu nadajući se da će ekipa konačno uspeti da proradi i materijalizuje neku od prilika koje je počela da stvara već od prvog sudijskog zvižduka u nastavku meča.

Nepun minut bio je potreban Partizanu da stigne do prve prilike u nastavku utakmice ali je Stefan Babović šutirao suviše loše pa Nemanja Krznarić nije ni morao da interveniše.

Već posle tri minuta igre u drugom poluvremenu crno-beli stižu do izjednačenja i to zahvaljujući majstoriji Stefana Babovića koji je posle udarca Valerija Božinova i pogođene stative levom spoljnom poslao loptu iza leđa Nemanje Krznarića.

Strelac izjednačujućeg gola za goste imao je još jedan pokušaj iz slobodnog udarca u 56. minutu ali je golman Mladosti sjajno reagovao i izbacio loptu u korner.

Dobre prilike da Partizanu donese prednost propustio je Alen Stevanović u 60. i 67. minutu susreta, a domaći su svoj prvi pokušaj u nastavku imali u 75. minutu kada je Saša Jovanović prebacio gol nakon kornera.

Vođstvo Partizanu doneo je Petar Grbić u 80. minutu susreta nakon što je sve uradio sam na desnoj strani a potom prevario Nemanju Krznarića koji se loše postavio i omogućio krilnom fudbaleri Partizana da loptu proturi kraj prve stative.

Činilo se da će crno-beli posle preokreta uspeti da stignu do tri boda ali je u 89. minutu usledio novi šok za "Grobare" posle slobodnog udarca Nebojše Gavrića koji je iskoristio loše postavljanje Živka Živkovića i matirao ga za konačnih 2:2!

Nakon remija u Lučanima Partizan zaostaje 16 bodova za vodećom Crvenom zvezdom koja i pored promena u sistemu takmičenja ima prednost koju bi morala da zadrži do kraja šampionata i tako osvoji titulu.