• 05. mart 2019.

• 09:59

• Izvor: Sportske.net, TV Arena Sport

Teče već treći dan posle 159. večitog derbija, a reakcije se i dalje ne stišavaju.

Rezultatski ''miroljubivo'' (1:1) završen je prethodni duel ''večitih rivala'', ali na terenu su ''sevale varnice'' koje ne prestaju još uvek.

Jedna od tema oko koje se najviše spore fudbaleri Crvene zvezde i Partizana jeste ko je bio bolji na terenu, odnosno ko je zaslužio bolji rezultat.

Sve je počelo kada je Nemanja G Miletić posle meča izneo svoj stav da je Partizan bio bolji, na šta se Vujadin Savić nasmejao, a onda je slično reagovao i Marko Marin.

Ipak, Marin se tu nije zaustavio, pa je ušao u polemiku i sa Danilom Pantićem, koji zbog povrede nije mogao da nastupi za Partizan u derbiju.

Njih dvojica su se sreli u emisiji TV Arena Sport, gde je najpre Pantić izneo svoju ocenu dešavanja na derbiju.

''Partizan je mnogo bolje počeo, to se videlo. Zvezda je ušla, mogu da kažem malo uplašeno i obazrivo, a Partizan je imao dogovor u svlačionici da da svoj maksimum, da se pokidaju i da probaju da pobede.

Partizan je u tom prvom poluvremenu izgledao bolje, posle u tom drugom su imali par situacija gde su imali situacije da reše utakmicu drugim golom. U poslednjih pola sata Zvezda je očekivano preuzela inicijativu, krenula na Pavkova i postigla gol'', istakao je Pantić.

Njegova ocena je pomalo iritirala Marina koji nije mogao da ne reaguje. Ponovo nije dozvolio da se tvrdi kako je Partizan bio bolji.

''Ja se ne slažem sa tim što je Danilo rekao, da je Partizan bio bolji u prvom poluvremenu. Mi smo bili loši, ali Partizan nije bio bolji.

Dali su gol, videli smo kakav. Odbijala se lopta, da li je ofsajd ili je naš dao gol sam sebi. To je bila jedina razlika. Naš čist gol nije priznat i ne vidim da je Partizan bio bolji'', poručio je Marin.