Ništa od čuda - Zvezda bez Evrope devetu sezonu za redom!

• 25. avgust 2016.

• 22:19

Fudbalski klub Crvena zvezda ostao je bez plasmana u grupnu fazu jednog od dva evropska takmičenja pod okriljem UEFA devetu godinu za redom, pošto tim Miodraga Božovića nije bio kadar da priredi čudo u revanšu sa Sasuolom.

Šampion Srbije eliminisan je u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu Evrope pošto je nakon poraza (3:0) u Ređo Emiliji u Beogradu remizirao sa italijanskim Sasuolom 1:1 (0:1) pred oko 20.000 gledalaca.

Golove pogledajte OVDE!

Crvena zvezda - Kahriman; Cvetković, Fibel, Le Talek (od 57' Rendulić), Ristić; Poletanović, Donald; Mouče (od 80' Babunski), Katai, Ruiz (od 85' Srnić); Vieira

Sasuolo - Konsilji; Lirola, Kanavaro, Aserbi, Peluso; Biondini, Manjaneli, Dankan; Berardi (od 72' Letšert), Matri (od 83' Trota), Politano (od 62' Faćineli)

Šampion Srbije oprostio se od plasmana u grupnu fazu Lige Evrope još u Ređo Emiliji, ali fudbalerima Crvene zvezde niko nije imao pravo da oduzme nadu u sportsko čudo.

Da od tog čuda u duelu sa Sasuolom neće biti ništa postalo je jasno i pre vodećeg gola koji su gosti postigli već u 28. minutu susreta. Novajlija u redovima Sasuola Alesandro Matri iskoristio je loše postavljanje odbrane domaćeg tima pa je u 13. minutu imao situaciju "1 na 1" sa golmanom Crvene zvezde ali je stativa spasila Damira Kahrimana.

Opisanu priliku pogledajte OVDE!

Prvi udarac ka golu Sasuola na večerašnjoj utakmici uputio je Mičel Donald u 21. minutu ali to nije bila ozbiljnija pretnja za Konsiljija.

Nova pretnja za gol Crvene zvezde usledila je u 25. minutu kada je Alesandro Matri "provozao" kompletnu odbranu domaće ekipe na čelu sa Damjanom Le Talekom ali je Damir Kahriman pravovremeno skratio ugao i sačuvao mrežu.

Nakon tog pokušaja Alesandra Matrija domaći su se oslobodili pritiska i počeli da igraju nešto bolje, a onda ih je "resetovao" pogodak Domenika Berardija u 28. minutu kojim je praktično stavljena tačka na ovaj dvomeč.

Sjajni napadač Sasuola dobio je upotrebljivu loptu iza leđa Zvezdine zadnje linije, a potom je uspeo da proturi loptu kroz noge Tomasu Fibelu i da iskoristi loše postavljanje Zvezdinih štopra pa je italijanski sastav stigao do prednosti!

Deset minuta pre odlaska na odmor Alesandro Matri butinom šalje loptu preko prečke posle kornera Sasuola što je bila tek jedna od propuštenih prilika iskusnog napadača na večerašnjoj utakmici.

Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu crveno-beli prave u 38. minutu kada Džon Ruiz spaja Pabla Moučea sa golom ali ovaj tuče pravo u dobro postavljenog Konsiljija nakon čega Hugo Vieira iz odbitka šalje loptu "na južnu tribinu".

Neverovatne promašaje Moučea i Vieire možete pogledati OVDE!

Nastavak utakmice doneo je domaćinu pogodak kojim ukupan utisak ovog dvomeča nije popravljen ali je barem na domaćem terenu obezbeđen častan oproštaj od Evrope.

Mora se priznati da je Sasuolo "spustio gas" u nastavku a imao je prilika da uveća prednost i obezbedi još jednu pobedu, dok je Zvezda bila dosta bolja ali nedovoljno za potpuni preokret.

Remi Crvenoj zvezdi doneo je Aleksandar Katai pogotkom u 54. minutu čime je domaćinu ostavio dovoljno vremena da ostvari i trijumf u revanšu ali to prosto nije bilo moguće.

Da je Alesandro Matri pogađao u drugom poluvremenu u situacijama iz kojih je to u svojim mlađim igračkim danima sa lakoćom radio Sasuolo bi verovatno dobio i večerašnju utakmicu ali je na kraju ostalo 1:1 na stadionu "Rajko Mitić".

Sasuolo posle ukupne pobede rezultatom 4:1 čeka žreb za grupnu fazu Lige Evrope u kojoj će igrati prvi put u svojoj istoriji, dok Zvezda mora da se fokusira isključivo na domaća takmičenja devetu godinu za redom.