Ništa novo u Umagu - Hajduk opet pobedio

• 22. februar 2012.

• 18:41

• Izvor: Sportske.net, hajduk.rs

Doduše, novina je da su Kuljani primili prvi gol u ovoj godini, ali mnogo važnija je činjenica da su nastavili sa pobedama u pripremnim mečevima.

Današnji rival u Umagu kulskom superligašu bila je ekipa Domžala, a Hajduk je slavio rezultatom 3:1.

Početno ispitivanje snaga Kuljani su prekinuli u 28. minutu. Goločevac je odlično upislio Bubala, koji sa desne strane pronalazi Hadžibulića, a ovaj sa desetak metara pogađa prečku, od koje se lopta odbila u mrežu – 1:0.

Izjednačenje je usledilo u 61. minutu. Posle duela Vejnovića i Vuka, sudija je pokazao na belu tačku. Zatković je bio siguran egzekutor i to je prvi gol koji su fudbaleri Hajduka primili na ovim pripremama, posle 880 minuta.

Međutim, pobeda ni ovog puta nije izostala. U 78. minutu penal na drugoj strani, pošto je Paunović oboren u kaznenom prostoru ekipe Domžala od strane slovenačkog golmana. Sa bele tačke šutirao je Bubalo i doveo Kuljane u vođstvo od 2:1.

Pobedu je još ubedljivijom učinio Čovilo u 83. minutu posle kornera sa leve strane - 3:1.

Hajduk: Brać – Pauljević, Mujdragić, Vasiljević, Lalić – Čovilo, Goločevac, Novković – Bubalo, Hadžibulić, Ćovin.

Igrali su još: Fejsa, Vejnović, Maksimović, Veselinović, Paunović.