Neprijatno iznenađenje za Lalata, Voždovac naneo Vojvodini ubedljiv poraz!

subota 05.09.2020.
20:23

Nedelju dana posle pobede nad Partizanom, Vojvodina doživela ubedljiv poraz, ovoga puta u prijateljskom meču.

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

U prijateljskoj utakmici odigranoj na terenu FC ''Vujadin Boškov'' u Veterniku, ekipa Voždovca je danas kao gost savladala Vojvodinu rezultatom 3:1.

Na vođstvo ''Zmajeva'' čekalo se do 43. minuta, kada je Pantović posle akcije sa Stojčevim izbio sam ispred gomana Simića i tu priliku nije propustio, a na isteku prvog poluvremena odbrana Novosađana je ponovo kapitulirala. Ovoga puta Milosavljević je savladao Simića, preciznim udarcem sa desetak metara od gola - 0:2.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a posle samo osam minuta igre u nastavku meča, ''Zmajevi'' su postigli i treći gol. Ponovo je Pantović bio strelac, pošto se oslobodio Kovačevića, izašao je pred rezervnog golmana Vojvodine Toromana i još jednom poslao loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije, Voždovac je posle kornera imao lepu priliku da preko Đorića dodatno uveća vođstvo, ali je lopta otišla zamalo pored gola.

Ostatak meča protekao je u znaku domaćeg tima, koji je uspeo samo da stigne do počasnog gola, preko Čovića u 60. minutu, kada je jednu odbijenu loptu prosledio u mrežu.

Vojvodina: Simić (od 46. Toroman) – Stojković, Đurić, Kovačević, Bjeković – Maksimović (od 46. Andrić), Zukić (od 46. Drinčić) – Pantelić (od 46. Vukadinović), Mladenović (od 46. Čović), Đuričin (od 46. Gemović) – Mrkaić (od 46. Bojić).

Voždovac: Krunić – Jakovljević (od 65. Stanković), Milović, Gajić (od 58. Gajić), Živković – Ajdinović, Đorić, Milosavljević, Stoisavljević – Pantović (od 58. Janković), Stojčev (od 64. Cvetičanin)