• 20. jun 2019.

• 22:52

Posle seniorske, ubedljiv poraz doživela i mlada reprezentacija.

Nemci ponizili
Mlada reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu Evropskog prvenstva od Nemačke sa 6:1 i tako ostala bez šanse da se plasira u polufinale tog takmičenja.

Osim nekoliko prodora po levoj strani nismo videli mnogo od "orlića" od samog početka meča, vrlo ubrzo je usledio je pravi raspad sistema u igri srpskih igrača.

Već u 16. minutu Nemci su poveli golom Marka Rihtera nakon odlične asistencije Estunalija.

Ređali su se napadi "pancera" sve vreme tokom drugog poluvremena, pa je na scenu stupio i Đanluka Valdšmit koji je pogocima u 30. minutu i sedam minuta kasnije postavio već nedostižnih 3:0.

Golove iz prvog poluvremena možete pogledati OVDE.

Mogli su Nemci i do još nekog gola, Estunali je pogodio i prečku, ali promene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

U drugom delu meča Nemci su polako spuštali tempo igre, Srbija je pokušavala da probije sa strane, međutim bez konkretnog učinka.

Usledio je dobro poznat scenario, "panceri" ne propuštaju priliku da dokusure rivala, pa su Daud u 69. i Valdšmit u 80. minutu zaokružili očajnu partiju reprezentativaca Srbije.

Utešni pogodak za ekipu Gorana Đorovića delo je Andrije Živkovića sa penala u 84. minutu igre, da bi u poslednjem trenutku meča Andre Majer postavio konačnih 6:1.

Utakmica protiv Danske za "orliće" će predstavljati maltene prijateljski susret, ali možda će neki igrači iskoristiti priliku i nametnuti se za neke buduće akcije reprezentativce akcije.